4e afd. 23 februari 1984 22 Hij, die geacht wordt weigerachtig of nalatig te zijn, is genouden om aan de wederpartij alle schade, door de laatste geleden of als- nog te lijden, te vergoeden, onverminderd de gehoudenheid tot na- koming van de verpiichtingen welke tot het beëindigen van de over- eenkomst bestaan of zullen ontstaan, tot welke beëindiging de we- derpartij zonder dat rechterlijke tussenkomst zal zijn vereist kan overgaan nadat de wederpartij, met inachtneming van een naar omstandigheden redelijke termijn, in gebreke is gesteld, zulks on- verminderd zijn recht ontbinding en schadevergoeding dan wel nako- ming en schadevergoeding, al of niet op straffe van een dwangsom, te vorderen. In alle gevallen, waarin de wederpartij een sommatie, ingebrekestel- ling of ander exploit doet uitbrengen of in geval van noodzakelijke procedures, is de weigerachtige of naiatige partij verplicht alle daarvoor gemaakte kosten, ook van rechtskundige bijstand, zowel in als buiten rechte aan de wederpartij te vergoeden. In geval de wederpartij op grond van wanprestatie van de weigerach- tige of nalatige partij terzake van zijn betalingsverplichtingen genoodzaakt is de vorder*ng uit handen te geven, worden de kosten daarvan gefixeerd op 15% van het in te vorderen bedrag vermeerderd met de daarover verschuldigde omzetbelasting. 9.9 In onvoorziene gevallen zullen partijen met elkaar in overleg tre- den, waarbij zij zullen trachten een oplossing te vinden voor de gerezen probiemen, rekening houdend met hun wederzijdse belangen. 9.10 Indien het overleg als bedoeld in de artikeien 9.2 en 9.9 niet tot overeenstemming leidt, heeft de meest gerede partij het recht het niet bereiken van overeenstemming aan te merken als een geschii. Artikel 10: Geschillen De beslissing inzake alle geschillen - van welke aard dan ook- waaronder begrepen de geschillen, die slechts door één der partijen als zodanig worden beschouwd, die naar aanleiding van deze overeenkomst of daaruit voortvloeiende verbintenissen tussen partijen mochten ontstaan, zal in -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 38