2e afd. 23 februari 1984 WATERLEKVERLIESBESTRIJDING 23 Uit een door het gemeentelijk technisch bedrijf vervaardigde nota water- lekverliesbestrijding blijkt, dat gemiddeld over de laatste zes jaar een waterverlies geregistreerd is van bijna 150.000 m3. Dit waterverlies wordt veroorzaakt door de volgende vier faktoren: a. miswijzing van meters; b. spuiverlies; c. gebruik van drinkwater voor blusdoeleinden d. het onbedoeld wegstromen van drinkwater. Globaal nemen de eerste drie faktoren één vijfde deel van het totaal ge- noemde waterverlies voor hun rekening. Gelet op de grote hoeveelheid water die onbedoeld verloren gaat, ver- dient het aanbeveling te zoeken naar mogelijkheden om dit verlies te ver- minderen. Van belang is derhalve een methode te vinden om de lekken te traceren. In Nederland is hiermee nog maar weinig ervaring opgedaan. In de nota worden vier mogelijke methoden van lekzoeken beschreven. De voorkeur gaat uit naar een methode, die reeds jaren in Duitsland wordt toegepast, te weten de sektormethode. Hierbij wordt steeds een klein deel van het net onderzocht. Door gedeelten van het net af te sluiten is betrekkelijk nauwkeurig te bepalen waar de lekken zich be- vinden. Op dit moment is het nog onduidelijk welke resultaten bereikt kunnen worden met deze methode van lekzoeken. Ook is niet bekend wat de aard van de lekken is; betreft het een groot aantal kleine lekken danwel een kleiner aantal grote lekken? Het het oog op deze onduidelijkheid achten wij het gewenst hiernaar een onderzoek in te laten stellen. Dit onderzoek zal éénmalig zijn. Afhanke- lijk van de resultaten van dit onderzoek, kan beslist worden of en zoja welke maatregelen genomen dienen te worden. -1- Heemstede, 25 januari 1984. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 41