4e afd. 23 februari 1984 25 REKONSTRUKTIE KRUISPUNT HEEMSTEEDSE DREEF/ HAVENSTRAAT Heemstede, 7 februari 1984. Aan de raad, De verkeerssituatie op het kruispunt Heemsteedse Dreef/Havenstraat en de parallelweg ten oosten van het Mobi1-tankstation is momenteel erg onduidelijk en levert veel (gevaarlijke) ono/tverzichtelijke situaties op. De oorzaken hiervan zijn o.m. dat: het verkeer afkomstig van de Heemsteedse Dreef-noord en de Haven- straat-west met de bestemming Van den Eijndekade en het industrie- terrein aan de oostzijde van het tankstation moet rijden. Dit ver- oorzaakt met name bij de pompen en de aansluiting op de Van den Eijndekade onduidelijke en gevaarlijke situaties; de vormgeving van het kruispunt Heemsteedse Dreef/Havenstraat verre van ideaal is. Gecombineerd met het feit dat op het kruis- punt alle verkeersbewegingen mogelijk zijn, maakt dit de situatie onoverzichtel ijk; grote aantallen fietsers naar o.a. het College Hageveld, het Ziekenfonds Spaarneland en het gebouw van het gemeentelijk tech- nisch bedrijf, komende uit noordelijke richting, op ongestruktu- reerde wijze twee rijbanen met doorgaand autoverkeer moeten krui- sen en tussen tankende auto's en de kademuur de Van den Eijndekade moeten bereiken; aan de oostzijde van het tankstation, ondanks het verbod voor vrachtauto'sveel vrachtverkeer rijdt, omdat dit de meest logische route is om vanuit het noorden en het westen het indus- trieterrein te bereiken. Wij hebben getracht voor bovenstaande probleempunten een oplossing te zoeken. Het hieruit voortvloeiende rekonstruktieplan ligt voor u bij de stukken ter inzage. Dit plan bestaat uit de volgende onderdelen:

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 43