4e afd. 23 februari 1984 VERBETERING OVERSTEEKMOGELIJKHEDEN NICOLAAS BEETSSCHOOL 26 Heemstede, 7 februari 1984. Aan de raad, Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Onderwijs en de oudercommissie en de leerkrachten van de Nic. Beetsschool hebben ons verzocht, maat- regelen te nemen op de splitsing Glipper Dreef/Sportparklaan en op de Sportparklaan ter hoogte van de Nicolaas Beetsschoolter beveiliging van de route van de kinderen die van en naar de school gaan. Wij zijn bereid aan dit verzoek tegemoet te komen door de volgende maatregelen te treffen: het creëren van een oversteekplaats op de Sportparklaan ter hoogte van de Nicolaas Beetsschoolbestaande uit een in het midden van de rijbaan gelegen verhoogde verkeersgeleiding met een mast met aan beide zijden een uitlegger met het verkeersbord dât de voetgangers- oversteekplaats aanduidt. Deze borden worden verlicht. Om ze nog meer te laten opvallen, zul- len de borden tevens worden voorzien van een knipperverlichting, waarvan de werking door een tijdklok gekoppeld wordt aan de begin- en eindtijden van de school Ter beveiliging van de oversteekplaats worden aan beide zijden van de rijbaan over een lengte van 35 meter, aan weerszijden van de oversteekplaats, wegmarkeringen aangebracht. Hierdoor gaan 7 par- keerplaatsen verloren, hetgeen wij, gezien het belang van een veili- ge oversteek, aanvaardbaar vinden. het plaatsen van waarschuwingsborden op de Glipper Dreef ten noorden van de splitsing met de Sportparklaan om het autoverkeer te waarschu- wen voor overstekende voetgangers en (brom-)fietsers, even ten noor- den van de splitsing Glipper Dreef. Om deze borden te laten opvallen, worden zij voorzien van altenerende knipperlichten. het plaatsen van een verkeersgeleider aan de noordzijde van de Sport- parklaan bij de uitmonding op de Giipper Dreef en het plaatsen van een verkeersgeleider ter hoogte van de midden berm van de Glipper Dreef, ter beveiliging van de (brom-)fietsers die de Glipper Dreef oversteken.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 45