16 voor de Dreefschool buiten beschouwing zijn gelaten. Gezien het gering aantal leerlingen ten opzichte van het schoolgebouw is ten aanzien van deze school sprake van bijzondere omstandigheden. Het bedrag per leerling voor deze school is onevenredig hoog in verhou- ding met dat van andere openbare lagere scholen. Artikel 55 quater Lager-onderwijswet 1920 bepaalt dat indien een open- bare lagere school ten gevolge van haar gering aantal leerlingen of om andere redenen in bijzondere omstandigheden verkeert, ten gevolge waar- van het bedrag per leerling voor de kosten van die school aanzienlijk afwijkt van het bedrag dat voor de redelijke behoeften van een in nor- male omstandigheden verkerende school in die gemeente redelijk is te achten, de Minister, op verzoek van de gemeenteraad kan bepalen dat de school in bijzondere omstandigheden niet zal worden betrokken bij de vaststelling van de werkelijke exploitatieuitgaven van het openbaar on- derwijs in het desbetreffende jaar. Een dergelijk verzoek, om de school buiten beschouwing te laten, dient vôôr 16 maart van het betreffende dienstjaar, i.c. 1984, bij de Minis- ter te worden ingediend. Het besluit van de raad tot indiening van een dergelijk verzoek moet worden genomen tegelijk met het vaststellen van het bedrag per leerling voor dat jaar. Bij het vaststellen van het be- drag per leerling dient ingevolge art. 55 bis, geen rekening te worden gehouden met de school ten aanzien waarvan de raad besluit een verzoek ingevolge art. 55 quater aan de Minister te richten. Wij stellen u derhalve voor thans tevens te besljiten een verzoek aan de Minister te richten ingevolge art. 55 quater Lager-onderwijswet 1920 ten aanzien van de Dreefschool die vanwege haar gering aantal leerlin- gen in bijzondere omstandigheden verkeert. Een andere oorzaak van het verschil isdat na de vaststelling van de begroting 1984 enige ramingen zijn verlaagd bij de begrotingswijziging. Hiermee is rekening gehouden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stelien wij u voor: a. het bedrag per leerling voor 1984 vast te stellen op 616,28 (inclusiet administratiekosten) -2- 4e afd. 23 februari 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 6