4e afd. 29 maart 1984 34 INTEGRATIE COORNHERT-SCHOLENGEMEENSCHAP EN BRONSTEE-MAVO Heemstede, 14maart 1984. Aan de raad, In uw vergadering van 26 mei 1983 besloot u overeenkomstig ons voorstel d.d. 3 mei t.v., nr. 56, in beginsel in te stemmen met samenvoeging van de Bronsteeschool voor mavo en de Coornhert-scholengemeenschap voor v.w.o. en havo, zulks met overdracht van het bevoegd gezag van de Bron- steeschool aan het gemeentebestuur van Haarlem. Ons college werd daar- bij uitgenodigd die stappen te ondernemen welke leiden tot realisering van die samenvoeging per 1 augustus 1984 en tot organisatorische en in- houdelijke integratie van de samengevoegde scholen. De gemeenteraad van Haarlem had een soortgelijk besluit reeds genomen op 23 februari 1983. Ter uitvoering van de raadsbesluiten werd een stuurgroep ingesteld, waarin de verschillende geledingen, waaronder een vertegenwoordiginy van de betrokken scholen, zitting hebben genomen. Een stappenplan werd opgesteld, waarna werkgroepen vanuit de scholen zich hebben gebogen over de verschillende aspecten van de samenvoeging. Op bestuurlijk en ambtelijk niveau is regelmatig overleg gepleegd. De resultaten van dit overleg zijn vastgelegd in een rapport "stand van zaken per medio februari 1984" en in rapporten van de stuurgroep en de werkgroepenalle rapporten liggen voor u ter inzage. Voor de overdracht en samenvoeging per 1 augustus a.s. gelden de vol- gende regelingen c.q. afspraken: - De overdracht van het bevoegd gezag dient per notariële akte te ge- schieden, waarbij alle uit de overdracht voortvloeiende rechten en verplichtingen worden vastgelegd. - Voor herbenoeming aan de samengevoegde school komen in aanmerking alle docenten en leden van het niet-onderwijzend personeeldie op 31 juli 1984 en op 31 december 1983 in vaste dienst benoemd waren aan een van beide scholen, met uitzondering van degenen die vrijwil- lig of anderszins op gronden buiten de samenvoeging gelegen hun dienstverband niet willen of kunnen continueren. De samenvoeging kost in het schooljaar 1984/85 geen arbeidsplaatsen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 15