4e afd. 29 maart 1984 heidsbeschikkingen (Wet Arob) op grond waarvan eenzelfde regeling geldt. Tegen een besluit van ons college waarbij b.v. een vergunning of ontheffing is geweigerd, kan iedere belanghebbende thans beroep in- stellen bij uw raad; op het beroep wordt beslist door de commissie voor de beroepschriften. Indien de belanghebbende zich met de beslissing van deze commissie niet kan verenigen, kan hij ingevolge de Wet-Arob beroep instellen bij de Afdeling rechtspraak van de Raad van State. Het wordt in het algemeen ongewenst geacht beroep open te stellen op een ander orgaan van hetzelfde openbare lichaam in geval geen bestuur- lijke toetsing gewenst is. Betrokkenen ervaren dit ook niet als een echte beroepsgang. Beter is - ook naar ons oordeel - het achterwege laten van de regeling inzake beroep op uw raad, zodat degene die door een beschikking van ons college rechtstreeks in zijn belang is getrof- fen, tn'j ons een bezwaarschrift kan indienen, terwijl na de herover- weging eventueel beroep kan worden ingesteld bij de Afdeling recht- spraak van de Raad van State. In overeenstemming rnet deze zienswijze is in verordeningen welke de laatste jaren door u zijn vastgesteld, geen regeling van beroep op uw raad opgenomen. Tenslotte stellen wij u nog voor een onjuistheid te herstellen in artikel 110. In dit artikel wordt ten onrechte melding gemaakt van artikel 141; dit moet zijn: artikel 109. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 33