4e afd. 29 maart 1984 31 sportcomplex) en de overlegfunctie voor wat betreft het aanpassen van woningen voor gehandicapten. Voorts functioneert de Kommissie als vraagbaak voor Heemsteedse lichamelijk gehandicapten. Aangezien in een later stadium bleek, dat o.a. de gemeente Haarlem niet bereid was over te gaan tot subsidieverlening, hebben wij de KLGZK bericht de behandeling van het subsidieverzoek niet meer opportuun te achten. In antwoord hierop en naar aanleiding van de afwijzende berichten van de andere gewestgemeenten, heeft de KLGZK zich opnieuw tot deze gemeenten gericht, nu met het verzoek om voor 1984 een totaalbedrag van ongeveer f 5.000,-- toe te kennen, omdat anders het voortbestaan van de Kommissie in ernstig gevaar wordt gebracht. Een verdeling van het bedrag over de zes gemeenten wordt niet gegeven. Van twee gemeenten, Bennebroek en Zandvoort, is bekend, dat zij zullen overgaan tot subsidiëring. Deze bijdragen vormen samen al een zeer groot deel van de gevraagde f 5.000,--. Er dient echter onderkend te worden, dat een bodembedrag is gevraagd. Mochten er niet meer gelden beschikbaar komen, dan zullen bepaalde aktivitei- ten, zoals het geven van cursussen en het laten functioneren van werkgroepen geen doorgang kuunen "inden, tenzij giften van particu- lieren en fondsen worden ontvangen. Dit laatste vormt uiteraard een zeer onzekere factor. In een eerder stadium zijn wij er van uitgegaan, dat zonder de bijdrage van met name de gemeente Haarlem het door de KLGZK beoogde doel nooit bereikt zou kunnen worden. Nu is gebleken, dat de Komrnissie toch wel kan biijven functioneren, zij het zeer marginaal op basis van een bijbehorende marginale bijdrage. Mede gelet op het hierboven omschrevene zou daarom o.i. veriening van een subsidie voor 1984 op zijn plaats zijn. Het oorspronkelijk gevraagde bedrag, groot f 7.500,--, in aanmerking genomen en de problemen die de KLGZK ook bij verkrijging van het gevraagde bodembedrag zal gaan ondervinden, stellen wij u voor een subsidie voor 1984 beschikbaar te stelien en de hoogte van het subsidiebedrag te bepalen op f 2.000,

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 6