8. en W Raads- fraktie B. en W. Dit project is opgenomen in de nota "inventarisatie verkeers- en ver- voersvoorzieningen 1984 t/m 1989". De uitvoering is gepland in 1985. Wij stellen u voor dit project op te voeren. Uit deze studie vloeit voor Heemstede voort, voorzieningen in verband met de aanleg van een 1inksafstrook Zandvoortselaan nabij K8 en de aanleg van een busbaan op de Cruquiusweg. Oe bijdrage van Heemstede bestaat met name uit kosten van voorbereiding en toezicht. Met de voorbereiding van het projekt zou een aanvang moeten worden gemaakt in 1985. P.H. Wij zijn ons bewust van het feit dat het riodig is geld beschikbaar te hebben voor het oplossen van kleine verkeersknelpunten. Naar ons oor- deel is het daarom nog niet nodig hiervoor een project op te voeren. De kosten zullen ten laste van de onderhoudsposten gebracht moeten wor- den. Indien het zaken van grotere omvang betreft (tot 20.000,--) zal een x kredietaanvraag aan uw raad worden voorgelegd. Eén lid van ons college meent dat dit project wel in de afweging betrokken hoort te worden. B. en W. Het is wenselijk om op het kruispunt Heemsteedse Dreef/C. Francklaari het 1inksafverbod opde C. Francklaan op te heffen voor (brom)fietsers en openbaar vervoer. Voor de bus zou dit een duidelijke verbetering betekenen omdat deze thans oinnoet rijden via P. Aertszlaan, Bronsteeweg en Lanckhorstlaan. Dit project is opgenomen in de nota "inventarisatie verkeers- en vervoersvoorzieningen 1984 t/rn 1989". Het de voorbereiding van het project zou een aanvang moeten worden gemaakt in 1986. Wij stellen u voor het project op te voeren. B. en W. Dit project houdt in het treffen van voorzieningen om de veiligheid van de fietsers nabij bushalten te vergroten. Het project is opgenomen in de nota "inventarisatie verkeers- en vervoersvoorzieningen 1984 t/m 1989". Met de voorbereiding van het project zou een aanvang moeten worden gemaakt in 1986. Wij stellen u voor het project op te voeren. C.D.A. Dit project omvat het aanbrengen en verbeteren van wachtvoorzieningen voor de buspassagiers op de volgende wijze: - de 13 ijzeren en 7 betonnen abri's, die nog geen (goede) zitmoge- lijkheden hebben, voorzien van zitbanken; - bij het station van de M.S. aan de oostzijde onder de luifel een zitbank aanbrengen; - abri's plaatsen langs de Heemsteedse Dreef, bij "Merlenhoven" tegen- over het wandelbos "Groenendaalsportcomplex aan de Sportparklaan en de Javalaan; - verplaatsen van de abri van de Kemphaanlaan naar de Glipperweg. Wij stellen u voor het project op te voeren. t - 14 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 35