B, en W./ Raadsfrak- tie Comnientaar/toelichting Ben W. e- Ben W. Op de zuidelijke parallelweg van de Cruquiusweg geldt tussen de Ban- kastraat en de Javalaan éénrichtingsverkeer (richting zuid-noord). Voor de fietsers van de A. Pauw atheneum naar de (leemsteedse Dreef betekent deze maatregel omrijden via Slotlaan en Javalaan. Om hieraan een einde te maken kunnen op de parallelweg voorzieningen worden ge- troffen om tegengesteld (broin)fietsverkeer mogelijk te maken. Dit project is opgenomen in de nota "inventarisatie verkeers- en ver- voersvoorzieningen 1984 t/m 1989". Met de voorbereiding zou een aan- vang moeten worden gemaakt in 1986. Wij stellen u voor het project op te voeren. B. en W. Naast een funktie voor het autoverkeer behoort de Herenweg tot de be- langrijkste "fietswegen" in Heemstede. Bij Rijkswaterstaat zijn plan- nen in voorbereiding om de Herenweg zoveel mogelijk te voorzien van vrijliggende fietspaden. Tengevolge hiervan zullen door de gemeente op de aansluitende straten aanvullende voorzieningen getroffen moeten worden Dit project is opgenomen in de nota "inventarisatie verkeers- en ver- voersvoorzieningen 1984 t/m 1989". Met de voorbereiding van het pro- ject zou een aanvang moeten worden gemaakt in 1985. Wij stellen u voor het project op te voeren. C.D.A. Vorig jaar is een soortgelijk project opgevoerd. Door ons werd overwogen dat het openbaar vervoer uitgebreid zou worden in oost-westrichting. Daarnaast zou bij de ontwikkeling van liet oude- renbeleid hieraan aandacht geschonken worden. De C.D.A.-fraktie stelt thans voor aan minder draagkrachtige ouderen een aantal reductiebonnen per maand te verstrekken voor taxigebruik binnen een afstand van 10 kilometer. De door het taxibedrijf toege- paste reductie (bijv. 50%) wordt door de gemeente verqoed, aldus het C.D.A. Inmiddels hebben wij kennis genomen van het initiatief van het Dien- stencentrum om met behulp van vrijwilligers een oplossing te bieden voor de groep die de C .D.A. -fraktie op het. oog heeft. Wij menen dit initiatief thans verder tot ontwikkeling te moeten la- ten komen. Zoals vorig jaar aangekondigd, zal hieraan aandacht ge- schonken worden in de notitie integraal ouderenbeleid. Eên lid van ons college meent dat het project opgenomen zal moeten worden htiil B.en WIs ook vorig jaar opgevoerd en is bij de prioriteitenstel 1 ing geëin- P.H. digd op nuiimier 38. Dit project is ter uitvoering van de nota natuur- en milieuvoorlichting. Wij stellen u voor dit project op te voeren. - 16 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 37