4e afd. 3 mei 1984 42 WIJZIGING EXPLOITATIE-OVEREENKOMST "MERLENHOVEN" Heemstede, 10 april 1984. Aan de raad, Op 16 december 1982 besloot u overeenkomstig ons voorstel d.d. 7 decem- ber tot wijziging van de exploitatie-overeenkomst met Amfas Vastgoed B.V. te Rotterdam met betrekking tot het in bouwexploitatie brengen van grond, gelegen tussen de Glipper Dreef, de Van Merlenvaart en de Dr. Schaepman- laan. Met deze wijziging werd beoogd het mogelijk te maken de bouwplannen voor Merlenhoven te wijzigen zonder dat opnieuw veranderingen moeten wor- den aangebracht in de overeenkomst. In het zuidelijke deel van het plangebied zijn inmiddels 120 woningwetwo- ningen, 28 HAT-eenheden en 16 premiehuurwoningen gereedgekomen. Amfas Vastgoed heeft vervolgens overeenstemming bereikt met Wilma Bouw- onderneming West B.V. te 's-Gravenhage over de overdracht van bouwrijpe kavels voor de bouw van 300 eengezinswoningen in het noordelijk deel In dit gebied zullen voorts nog 122 appartementen worden gerealiseerd. De wijziging van de bouwplannen past in het kader van de gewijzigde over- eenkomst, met uitzondering van artikel 6, waarin o.m. is bepaald dat het aantal in de vrije sektor te bouwen koopwoningen ten hoogste 201 zal zijn en dat een groot aantal woningen in de premiehuursektor zal worden gerea- liseerd. In verband met de onzekerheid rond de contingentering van gesub- sidieerde nieuwbouwwoningen stellen wij u voor in dit artikel op te nemen dat zoveel mogelijk woningen worden gebouwd in de premiesektor en bij het ontbreken van contingenten daarvoor zoveel mogelijk in de financierings- categorie op grond van de beschikking "bijdrage ineens nieuwe vrije sek- torwoningen" of toekomstige soortgelijke regeling en in lid 1 geen maxi- mum aantal vrije sektorwoningen meer te noemen. Voor het overige behoefte de overeenkomst geen wijziging. Bij de opstelling van het verkavelingsplan is gebleken dat een strook grond langs de Van Merlenvaart, zoals aangegeven op de bij de stukken ter inzage gelegde situatietekening, ter grootte van ca. 1280 m2, eigendom is van de gemeente en overgedragen moet worden aan Amfas. Uitgaande van de reeds in de overeenkomst (artikel 5) geregelde overdracht om niet door -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 3