4e afd. 3 mei 1984 53 OVERDRACHT EN OVERNEMING VAN GROND IV.M. NIEUWBOUW NIC. BEETSSCHOOLKREDIET T.B.V. HEKWERK Heemstede, 17 april 1984. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 11 mei 1982, nr. 63, besloot u in uw vergadering van 27 mei d.o.v. aan de Vereniging voor Christelijk Onder- wijs te Heemstede conform het bepaalde in artikel 80, vierde lid, van de Lager-onderwijswet 1920 om niet een gedeelte, groot 5.880 m2, over te dragen van het perceel sectie C, nummer 4010, zulks ten behoeve van de nieuwbouw van de Nic. Beetsschool Destijds is ervan uitgegaan dat de strook gemeentegrond welke is over- gebleven tussen het terrein van de nieuwe school en de achtertuinen van de woningen Sportparklaan 7 tot en met 25, zou worden beplant; dit in het belang van de bewoners van die woningen. Naderhand hebben deze bewoners ons gevraagd bedoelde strook aan hen te verhuren voor de uit- breiding van hun tuinen. Hierover heeft uitvoerig overleg plaatsgehad met de bewoners en het schoolbestuur. Het overleg heeft geresulteerd in de volgende afspraken: a. aan uw raad zal worden voorgesteld te besluiten tot overdracht en overneming van grond (een en ander om niet), zoals is aangegeven op de voor u ter inzage gelegde tekening (de overdracht is mede nood- zakelijk in verband met het feit dat de fietsenstal1ing van de school voor een deel op gemeentegrond is gebouwd); b. de gemeente zal aan de bewoners de overblijvende gemeentegrond ver- huren c. op de nieuwe eigendomsgrens tussen het terrein van de school en de te verhuren grond, voor zover gelegen achter de woningen, zal een hekwerk van 1.80 m hoogte worden geplaatst. De kosten van dit hekwerk en de kosten van voorbereiding etc. worden begroot op 5.000,-- in totaal. In een klein gedeelte van de aan de Vereniging voor Christelijk Onder- wijs over te dragen grond ligt een hoge-druk-gasleiding. Daarom zal ten laste van het betrokken perceelsgedeelte een erfdienstbaarheid moeten worden gevestigd conform die welke is gevestigd ten laste van de eerder overgedragen grond. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 83