5e afd. 3 mei 1984 54 AANLEG KUNSTGRASVELO 000R DE MÏXED HOCKEYCLUB ALLIANCE Heemstede, 17 april 1984. Aan de raad, Het bestuur van de Mixed Hockeyclub Alliance heeft ons verzocht medewer- king te verlenen bij de aanleg van een kunstgrasveld op het gemeentelijke sportpark. Aanleiding tot dit verzoek is het feit, dat de hockeyclub kampt met een tekort aan speelvelden; dit is een gevolg van een sterke groei in de periode van 1977 tot heden, waarbij het ledental is gestegen van 483 naar 710 leden. Volgens landelijk aanvaarde normen van de Kon. Ned. Hockey Bond dient een vereniging van een dergelijke omvang te kunnen beschikken over minimaal 7 speelvelden en 1 .oefenveld. In de huidige situatie heeft de hockeyclub echter de beschikking over 4 speelvelden en 1 oefenveld. Een tekort der- halve van 3 speelvelden, waardoor een voortdurende overbespeling van de beschikbare acconmodatie plaatsvindt; dit heeft tot gevolg dat de kwali- teit van de velden, ondanks alle extra onderhoudswerkzaamhedensnel ver- slechtert. Omdat een uitbreiding van het aantal hockeyvelden op het gemeentelijk sportpark door de beperkte ruimte niet mogelijk is, is in de afgelopen jaren binnen het bestuur van de hockeyclub het plan ontwikkeld om zelf zorg te dragen voor de aanleg van een z.g. kunstgrasveld. Volgens door de Kon. Ned. Hockey Bond gehanteerde nonmen vervangt een dergelijke accommo- datie tenminste drie normale (gras)hockeyvelden. Het bestuur van de hockeyclub heeft ten behoeve van de aanleg van het kunstgrasveld een financieringsplan opgesteld. De in dit plan gëhanteerde berekeningen zijn gebaseerd op ramingen, welke naar onze mening reëel en haalbaar zijn. Van de zijde van de hockeyclub is ons verzocht te willen bevorderen, dat in de komende z.g. "zomerstop" een aanvang kan worden gemaakt met de aan- leg van het kunstgrasveldWij hebben in beginsel geen bezwaar tegen de aanleg van het genoemde kunstgrasveld op het gemeentelijk sportpark door en voor rekening van de Mixed Hockeyclub Alliance en stellen u voor in te stemmen met de uitgifte van de benodigde gronden in erfpacht tegen een canon van 1,per jaar en onder de gebruikelijke voorwaarden. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 87