4e afd. 3 mei 1984 43 de woning op het terrein tussen de woningen Wiilem Klooslaan 16 en20. Dit plan is in strijd met de uit 1930 daterende algehele herziening van het Uitbreidingsplan 1912, aangezien niet kan worden voldaan aan het voorschrift dat achter de woning 20 meter onbebouwde ruimte op ei- gen erf dient te zijn. Uit stedebouwkundig oogpunt bestaat tegen het verlenen van medewerking aan het bouwplan geen bezwaar. 2. De direktie van Van de Poll Beheer B.V. heeft het plan om op het per- ceel ten noorden van het pand Nijverheidsweg 33 een kantoorgebouw te bouwen. Dit gebouw sluit aan op een reeds bestaand kantoorgebouw. Het plan is in strijd met de ter plaatse vigerende herziening 46 van het Uitbreidingsplan 1912 en met het inmiddels door uw raad vastgestel- demaar nog niet onherroepelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Hageveld e.o.". Beide plannen voorzien in woonbebouwing. Opgemerkt moet worden dat de eerste ontwerpen van het bestemmingsplan "Hageveld e.o." niet de mogelijkheid boden om woningbouw te realiseren. De bestemming woondoeleinden is pas in het bestemmingsplan opgenomen, nadat met inachtneming van een uitspraak van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State aan Van de Poll Beheer een bouwvergunning verleend moest worden voor de bouw van 19 woningen. Het opnemen van deze bestem- ming was derhalve noodzaak. De direktie heeft nu een ander plan inge- diend en is bereid ons college te verzoeken de verleende bouwvergunning in te trekken. Het afwijken van de uit 1929 daterende herziening 46 en van het in 1980 vastgestelde bestemmingsplan "Hageveld e.o." is o.i. voor dit plan aanvaardbaar 3. Door de direktie van Houthandel De Jager is een plan ingediend voor het uitbreiden van het bedrijfspand Herenweg 140. Dit plan is in strijd met de ter plaatse geldende herziening 51D van het Uitbreidingsplanvol- gens welke herziening ter plaatse de bestemming "park en tuin" geldt. Het bouwplan is wel in overeenstemming met het in voorbereiding zijn- de bestemmingsplan "Adriaan Pauwlaan e.o.". Aangezien dit ontwerp-bestemmingsplan nog niet in procedure is gebracht, ligt op het betreffende terrein geen voorbereidingsbescherming. Tegen het verlenen van medewerking aan het bouwplan bestaan geen bezwa- ren. 4. Binnen afzienbare tijd zal de anticipatieprocedure worden gestart ten -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 8