4e afd. 30 mei 1984 61 De huidige B-weg-status van de Adr. Pauwlaan komt voort uit de zeer slechte staat van het wegdek. Na de rekonstruktie vervalt het motief voor die status. Wij achten het niet gewenst door middel van borden model 17a R.V.V. een verbod voor vrachtauto's in te stellen, zoals door enkele bewoners is gevraagd; na de rekonstruktie zalwat dit punt be- treft, de situatie namelijk niet anders zijn dan op andere oost-west- verbindingen in de gemeente. Aan de Rijkswaterstaat is gevraagd medewerking te verlenen aan het aan- leggen van een verhoogde middenberm op de Herenweg ter hoogte van de Adr. Pauwlaan, waardoor het oversteken voor fietsers sterk zal worden bemoeilijkt en wordt voorkomen dat autoverkeer het 1inksaf-verbod ne- geert. In het plan is opgenomen de aanleg van 2.200 m2 beplanting en het toepassen van grondverbetering bij 30 bomen. b. Bronsteeweg. Het plan voorziet in een rijbaan van 5.50 m breedte met aan weerszij- den een fietsstrook van 1.50 m.verder zijn 30 parkeerplaatsen opge- nomen. Na uitvoerig overleg is besloten u voor te stellen de verharding van de rijbaan te doen bestaan uit asfalt. De mogelijkheid om in de kosten hiervan een subsidie te verkrijgen op grond van de Bijdrageregeling Wegverkeerslawaai wordt nog onderzocht. Hetgeen hiervoor is gesteld m.b.t. de opstelgelegenheid en de indeling van de rijbaan op de aansluiting P. Aertszlaan/Dreefgeldt ook voor de noordelijke aansluiting van de Bronsteeweg op de Lanckhorstlaan. c. Pieter Aertszlaan (west) en kruising Adr. Pauwlaan-Pieter Aertszlaan/ Bronsteeweg. Voorgesteld wordt dit kruispunt te wijzigen in een pleintje met een klein plantsoen in het midden en met voor zover mogelijk, aparte rij- stroken voor fietsers en auto's; ook zijn nieuwe oversteekplaatsen voor voetgangers opgenomen. Ook hier zijn de rijbaan en de fietsstroken ge- dacht in asfalt (de fietsstroken in een afwijkende kleur). De asfalt- verharding op de Pieter Aertszlaan blijft gehandhaafd; alleen wordt een nieuwe slijtlaag met aangepaste wegbelijning aangebracht. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 16