4e afd. 3 0 mei 1984 AANK00P 9 WONINGEN BILLITONSTRAAT 62 Heemstede, 1 mei 1984. Aan de raad, De woningbouwvereniging "De Haemstede" is voornemens 9 in slechte staat verkerende woningen in de Billitonstraat (nrs. 17 tot en met 33) te slopen om op het vrijkomende terrein en op het achtergelegen, bijbehorende binnenterrein circa 12 woningwetwoningen te bouwen. Voor de desbetreffende aankoop hebben wij inmiddels toestemming ver- leend, aangezien in beginsel een bijdrage verkregen kan worden in de overschrijding van de grondkostennorm. Het plan is daartoe reeds voorlopig aangemeld bij de desbetreffende instantie. Deze subsidie, gebaseerd op de "Bijdrageregeling Rekonstruktie- en Sa- neringsplannen"dient echter door de gemeente aangevraagd te worden, waarbij als voorwaarde is gesteld dat de gemeente de onroerende goede- ren waarvoor een bijdrage wordt aangevraagd, in eigendom verwerft. Dit betekent dat de gemeente deze woningen van de woningbouwvereniging dient te kopen. Tezijnertijd vindt dan weer verkoop plaats van de des- betreffende gronden aan de woningbouwvereniging. Een definitief bouwplan zal ontwikkeld worden in overleg met onze stede bouwkundige adviseurs en de betrokken bewoners. Wij zijn van mening dat aan het verzoek van het bestuur van woning- bouwvereniging "De Haemstede" om aan dit bouwplan medewerking te ver- lenen in de vorm van de eerder omschreven koopovereenkomsten, ingewil- ligd kan worden, onder voorwaarde dat de hieraan verbonden kosten voor rekening komen van de woningbouwvereniging. Gelet op het bovenstaande stellen wij u onder aanbieding van een ont- werp-besluit voor over te gaan tot aankoop van de woningen Billiton- straat 17 tot en met 33 en het achtergelegen binnenterrein overeenkom- stig de in de bijgevoegde koopovereenkomst genoemde koopsom en bedingen

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 23