4e afd. 30 mei 1984 VERPLAATSING BUSHALTEN HEEMSTEEDSE DREEF 58 Heemstede, 15 mei 1984. Aan de raad, In het bestedingsvoorstel verkeersbudget 1984 is onder punt 5 het voor- stel opgenomen om twee bushalten op de Heemsteedse Dreef te verplaatsen. Het betreft hier de halte nabij de Dreefschool en de halte ten noorden van het R. Holplein. De eerste halte zou verplaatst moeten worden naar het Julianaplein en de tweede naar het R. Holplein. Dit voorstel is nader uitgewerkt. Het hieruit resulterende plan ligt voor u bij de stukken ter inzage. De voordelen van de nieuwe halteplaatsen ten opzichte van de huidige plaatsen zijn: - de bus stopt buiten de rijbaan; - (brom)fietsers kunnen de bus ongehinderd passeren zonder op de rijbaan te hoeven rijden; - een kortere stoptijd, omdat de bus bij het stoppen en wegrijden geen rekening meer hoeft te houden met voor, naast of achter de bus rijden- de en soms nauwelijks waarneembare (brom)fietsers - de passagiers die gebruik maken van de halte bij het R. Holplein, zul- len eerder gebruik maken van de verkeerslichten bij de Dreefschool. De beide halten worden voorzien van een abri De totale kosten worden geraamd op f 45.000, Wij stellen u voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. De kosten van het plan bedragen f 20.000,meer dan in het bestedings- voorstel onder punt 5 staat vermeid. Dit bedrag kan worden ondergebracht bij de ook in het bestedingsvoorstel opgenomen post reserve/onvoorzien. Tenslotte merken wij nog op dat de betrokken busmaatschappijen (NZHVM en CN) kunnen instemmen met het plan. Burgemeester en wethouders van Heemstede De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 9