4e afd. 28 juni 1984 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN GLIP II 63 Heemstede, 23 mei 1984. Aan de raad, Met ingang van 27 december 1982 heeft gedurende een maand ter secretarie voor een ieder ter inzage geiegen het ontwerp-bestemmingsplan 'Glip II Dit ontwerp heeft betrekking op het gebied dat globaal begrensd wordt door de Glipper Zandvaart in het noorden, de Ringvaart in het oosten, de gemeente Bennebroek in het zuiden en de buitenplaatsen Gliphoeve en Her- tenduin in het westen. Het ontwerp-plan voorziet in de mogelijke aanleg van maximaal 16 tennis- banen ten zuiden van de Fazantenlaan. Het resterende gedeelte van hetplan is hoofdzakelijk gericht op consolidatie van de bestaande toestand. Tegen het ontwerp zijn tien bezwaarschriften ingediend. De verkorte in- houd daarvan is opgenomen in het bijgevoegde ontwerp-besluit; de bezwaar- schriften zelf liggen bij de stukken ter inzage. Alle bezwaarden zijn uitgenodigd tot het bijwonen van een hoorzitting wel ke op 11 mei 1983 is gehouden door de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Een verslag van deze zitting is voor u ter inzage ge legd. Uit het verslag blijkt dat de bewoners van de woonwijk ten noorden van de Fazantenlaan grote bezwaren hebben tegen de aanleg van het gepro- jekteerde tennispark. Mede naar aanleiding van deze bezwaren hebben alle frakties van uw raad gevraagd om een nadere onderbouwing van de behoefte aan een uitbreiding van het aantal tennisbanen in Heemstede. Hiertoe is door ons een onderzoek gehouden. Aan de besturen van de ten- nisverenigingen in het distrikt Haarlem, aan de sportraden van de ge- meenten uit het distrikt en aan het bestuur van het tennisdistrikt iseen aantal vragen gesteld, toegespitst op het bepalen van de behoefte aan een uitbreiding van het banenbestand. De resultaten van het onderzoek liggen voor u ter inzage. Veel antwoor- den op de door ons gestelde vragen zijn evenwel dermate vaag of onvolle- dig dat. hieruit moeilijk een eensluidende konklusie kan worden getrokken. De vertraging in de aanbieding tot vaststelling van het bestemmingsplan vindt niet uitsluitend zijn oorzaak in de tijdsduur van het gehouden on- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 1