2e afd. 28 junî 1984 74 ad a. Belastlngen. Uit de dîverse definîtîes over belastîngen valt af te leîden dat het bîj belas- tingen gaat om een heffing van de overheid, die door de overheid wordt vastge- steld, juridisch afdwingbaar is en zonder dat er door de overheid een direkte prestatie tegenover wordt gezet. in Heemstede worden drie belastingen geheven, te weten: - onroerend-goedbe1asting zakelijk genothebbenden - onroerend-goedbeIasting feitelijk gebruikers - hondenbelasting. De op grond van artikel 24 van de Drank- en Horecawet bestaande belastingmoge- 1ijkheid is bij wet van 15 december 1983 staatsblad 622 vervallen. ad b. Retributies. De retributies zijn juridisch gelijkgesteld met de belastingen. Het onderscheid zit in het laatste element dat onder a genoemd werd, te weten de tegenprestatle do°r de overheid. Bij retributies staat n.l. tegenover de heffîng wêl een di- rekte en aanwijsbare tegenprestatie. De retributie kan dan ook alleen inaar ge- heven worden als van de desbetreffende dienst van de overheid gebruik wordt ge- maakt. In Heemstede worden de volgende retributies geheven: - leges - rechten brandweer - precariorechten - begrafenisrechten - huisvuilrechten. Op grond van de Besmettelijke Ziektenwet is het mogelijk een retributie te hef- fen waartoe in 1978 een verordening door de raad werd vastgesteld. ad c. Vergoedingen op privaatrechtelijke basis. In het algemeen betreft het vergoedingen voor gebruik van diensten of goederen van de overheid, waarbij de overheid niet als zodanig optreedt. De tarieven vo°r nutssektoren vormen hierbij een grensgebied omdat de nutssektoren in prin- cipe geacht worden tot de overheidstaak te behoren.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 280