2e afd. 28 junl 1984 74 In d1t llcht bezlen 1s het de vraag of aan retrlbutleverordeningen die uitgaan van het draagkrachtbeginsel de Koninklijke goedkeuring gehecht za) worden en zo dit al gebeurt of de Hoge Raad toepasslng niet za) verbleden. Dit laatste ge- beurde recentelijk ten aanzien van een lager tarief voor de reinlgingsdienst voor bejaarden, uit draagkrachtoverweglngen. Ten aanzien van de afschrljving van retrlbutieschuld is van belang dat de Kroon heeft bepaald dat de gemeente Dronten haar raadsbesluit "Kwijtscheldingsrege- ling wegens onvermogen 1983" voorloplg niet mag uitvoeren. De gemeenteraad van Dronten heeft op 29 september 1983 besloten dat Ingezetenen die in aanmerking komen voor de zogenaamde "éénmalige ultkering voor mensen met de laagste inko- mens" en ingezetenen aan wie gehele of gedeeltelijke kwljtscheldlng is ver- leend voor een opgelegde aanslag onroerend-goedbelastlng voor 25 procent kwijt- schelding krijgen van hun gemeentelijke belastingschuld voor afvalstoffenhef- fing en rioolrechten. Deze kwijtscheldlngsregeling zou 1n werking treden op 1 januarl 1984 en zou gelden voor genoemde belastingen en rechten over het belas- tingjaar 1984. De Kroon heeft besloten dit raadsbesluit te schorsen tot 25 novem- ber 1984. In de komende tijd zal worden onderzocht of het besluit van Dronten wegens strijd met de wet of het algemeen belang moet worden vernletigd. Evenals bij de belastingen het geval is, bestaat echter wel de mogelijkheld om retributies geheel of gedeeltelijk af te schrijven kwijtschelding) als de re- tributiepl ichtige niet in staat 1s anders dan inet buitengewoon bezwaar de re- tributie of de volle retributie te betalen. Gelet op de schorsingsbeslissing 1s een algemene kwijtscheldingsregeling waar- schijnlijk geen realistlsche mogelijkheid. De bevoegdheid tot afschrijvlng 1s 1n de onderscheiden retributieverordeningen overgedragen aan ons college of 1n sonmige gevallen door ons college aan te wij- zen ambtenaren. c. Prtvaatrechtelljke vergoedingen. De vergoeding is gekoppeld aan de verleende dienst. Om enigszins de draagkracht- idee vorm te geven wordt 1n den lande bij de nutssektoren gewezen op de moge- lijkheid om progressieve tarieven te hanteren. -5-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 283