4e afd. 28 juni 1984 75 Bij de met bedoeld aannemersbedrijf gevoerde besprekingen is uiteindelijk ge- bleken dat zeker geen hogere koopprijs dan f 900.000,kan worden betaald (dit was echter nog geen definitief bod; mogelijk zou de koopsom welke be- taald kan worden, lager zijn). Aangezien bij deze prijs de boekwaarde nog niet gedekt zou worden en dus in feite niets voor de grond zou worden be- taald, heeft verkoop ten behoeve van verbouwing tot kantoor niet onze eerste voorkeur. Er bleef dus voorshands over de bestemming van het gebouw tot bibliotheek c.a. Het gemeentelijk technisch bedrijf heeft in samenwerking met de direk- teur van de Openbare leeszaal en bibliotheek een uitvoerig onderzoek inge- steld naar de mogelijkheden welke het schoolgebouw daarvoor biedt. Dit onder- zoek heeft geleid tot de konklusie dat het verbouwen tot bibliotheek c.a. ge- wenst is en ook verantwoord, mits het hele gebouw, dus met inbegrip van de gymnastiekzaal en de toneelzaal hierbij wordt betrokken. Een plan voor de verbouwing ligt voor u ter inzage. Blijkens dit plan kunnen op de begane grond o.m. worden ondergebracht: de bibliotheek voor volwassenen (in de gymnastiekzaaleen uitleenzaal voor volwassenen, een fonotheek/muziekbibliotheek en een studiezaal; op de ver- dieping zijn gedacht: de jeugdbibliotheek, een leeszaal magazijnruimten en een direktiekamerde zolder kan worden bestemd tot archiefruimte. Parkeren dient naar onze mening hoofdzakelijk plaats te vinden op een gedeel- te van het openbare speelterrein achter het gebouw. De ingang van het parkeer- gedeelte is gedacht aan de Eikenlaan, zo dicht mogelijk bij de hoek van die laan en het Julianaplein. Er wordt nog onderzocht of het mogelijk is aan de achterkant van het gebouw een extra ingang te maken voor degenen die per auto komen. De konsekwenties welke de bestemmingswijziging zal hebben voor o.rn. de Gymnas- tiek- en Sportvereniging "Heemstede", worden nog bestudeerd. Voorshands wordt hierbij gedacht aan beschikbaarstelling van het gebouw "De Klimappel" aan de Fr. Schubertlaan, waarvan per 1 augustus a.s. drie lokalen vrij komen als ge- volg van de onderbrenging van het Erasmuscollege in het gebouw van de Bronstee school Het bestuur van de G.S.V. "Heemstede" heeft gevraagd dat gebouw geheel aan haa ter beschikking te stellen. Er dient dan een oplossing te worden gevonden voor de huisvesting van de peuterspeelgroep "De Klimappel", welke thans het midden- gedeelte van het gebouw huurt. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 297