4e afd. 28 juni 1984 /9 Hierbij dient verder bedacht te worden dat de nuttige vloeroppervlakte van een bibliotheek in de Dreefschool 1.120 m2 is, hetgeen ten opzichte van de thans in het gebouw aan de Kerklaan beschikbare oppervlakte een winst be- tekent van ongeveer 40%. Wij nierken voorts op dat het gebouw aan de Kerklaan ingevolge het lopende huurkontrakt bij de gemeente in huur blijft tot 1 april 1986. Tot die datuni zullen dus de huisvestingslasten op de gemeentebegroting drukken. Hiertegenover staat dat misschien een rijksvergoeding van een groot deel van de kapitaal1asten van de Dreefschool kan worden verkregen voor de periode tussen 1 augustus 1984 en de datum waarop het gebouw als bibliotheek in ge- bruik kan worden genomen; een aanvraag daartoe hebben wij inmiddels inge- diend. Op grond van een en ander zijn wij - rnede gelet op de randvoorwaarden welke wij hiervoor hebben venneld - tot de konklusie gekomen dat liet gewenst is het gebouw van de Dreefschool te besteinnien tot bibliotheek c.a., waarbij wij ervan uitgaan dat een aanvaardbare oplossing wordt gevonden voor de GSV "Heemstede" en - zo nodig - ook voor de peuterspeelgroep "De Kliniappel". Wij stellen u derhalve voor het gebouw van de Dreefschool te bestenmien tot bibliotheek c.a. en ten behoeve daarvan een krediet van 880.000,be- schikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester W.ll. van den lloek. O.R. van den Bosch. De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 12 juni jl.; BESLUIT het gebouw van de Dreefschool Julianaplein 1, te besteninen tot openbare bi- bliotheek c.a. en ten behoeve daarvan een krediet van 880.000,-- beschik- baar te stellen, waarvan 780.000,-- zal worden afgeschreven in 30 jaren en

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 299