4e afd. 28 juni 1984 GARANTIE GELDLENING EN SUBSIDIE SOLIDARITEITSWINKEL 80 Heemstede, 27 juni 1984. Aan de raad, Het bestuur van de "Stichting Solidariteitswinkelheeft onze medewerking gevraagd voor het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een te sluiten geldlening en voor het verstrekken van een jaarlijkse subsidie, een en ander in verband met de aankoop van het perceel Raadhuis- straat 29. Zoals bekend heeft de stichting thans - om niet - in gebruik het benedenge- deelte van het aan de gemeente in eigendom toebehorende pand Binnenweg 177, hetwelk in het kader van de realisering van het bestemmingsplan "Blekers- vaartweg-Burg. van Lennepweg" zal worden afgebroken. Het bestuur is erin geslaagd het pand Raadhuisstraat 29 aan te kopen voor f 105.000, k.k., zulks o.m. onder voorwaarde dat het transport plaats vindt vöör 15 augustus a.s. Deze prijs achten wij aanvaardbaar. Ten behoeve van de aankoop kan het bestuur een 30-jarige hypothecaire lening °P annuTteitsbasis afsluiten (rente 8,75%, 16 jaar vast), mits een gemeente- garantie wordt verkregen. De jaarlijkse lasten van deze lening bedragen rond f 11.000,— waarvan de stichting thans zelf f 7.200,-- kan opbrengen. Naast een gemeentegarantie is derhalve een jaarlijkse subsidie van maximaal f 3.800,-- nodig. Mede gelet op beleidsintentie nr61 stellen wij u voor de gewenste garantie onder de gebruikeiijke voorwaarden te verlenen en verder aan de "Stichting Solidariteitswinkeleen subsidie te verlenen van maximaal f 3.800,-- per jaar. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 311