2e afd. 30 november 1984 132 1.11 Onderwijs 1.11.1 Algemeen Op 1 augustus 1985 zal de Wet op het baslsonderwljs 1n werklng tre- den. Ter voldoening aan het bepaalde 1n artikel E 3, eerste lld, van de Overgangswet op het baslsonderwljs hebt u overeenkomstlg ons voor- stel d.d. 22 februari jl., nr. 30, 1n uw vergadering van 29 maart d.o.v. verklaard dat het aantal te vormen basisscholen op grond van artikel E 2 van de Overgangswet, tezamen met de openbare Crayenes- terbasisschoolwelke op grond van artikel E 6 basisschool wordt, vermlnderd met de per 1 augustus jl. opgeheven Dreefschoolvol- doende gelegenheid biedt tot het volgen van openbaar onderwijs. lnmiddels hebben de besturen van de 1n Heemstede gevestigde bijzon- dere scholen ons overeenkomstig artikel E 7 opgaaf gedaan van de door hen te vormen basisscholen. In het eerste halfjaar van 1985 zal de vaststelling van de forma- tie voor de baslsscholen aan de orde komen, alsmede de verdeling van het personeel over de te vormen scholen en het opstellen van overgangsprotokollen met de afvloeiingsvolgorde. Voorstellen tot benoeming van de direkteuren van de openbare basisscholen zullen u tijdig bereiken (uiteraard na overleg met de betrokken medezeg- genschapsraden) Naar verwachting zal de minister van Onderwijs in het a.s. najaar de normen voor de huisvesting van de basisscholen vaststellen. Op basis van die normen zal uw raad in 1985 huisvestingsoverzichten voor de openbare scholen en de bijzondere scholen moeten vaststel- len. Voor de meeste scholen 1n onze gemeente zullen er, wat de huisves- ting betreft, geen grote wijzigingen, komen; dit ligt anders voor wat betreft de openbare kleuterschool "Windekind" en de prot.chr. kleuterscholen "'t Kleuterhuis" en "De Waterhoentjes thans is nog niet te zeggen of deze (voorlopig) als dependance van een ba- sisschool kunnen blijven bestaan. -20-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 50