149 De regeling voldoet aan de bepalingen van de WSDV en de in herziening zijnde WRO. Voorts past deze in de te verwachten inspraakregeling, zo- als die opgenomen zal worden in de gemeentewet. Ten aanzien van de verordening merken wij op dat deze aansluit op de Uitgangspuntennota Inspraak, waarmee u zich in uw vergadering van 26 december 1981 hebt verenigd. Ook die nota bevatte de konklusie dat een raamverordening het meest wenselijk was en dat afhankelijk van het onderwerp een procedure vast- gesteld zou worden, waarbij gekozen kon worden uit 4 modellen. Afhan- kelijk van de aard en de omvang van het bestuurlijke vraagstuk, konden deze modellen verfijnd worden. De bijgevoegde verordening voorziet in het vaststellen van een inspraak- procedure m.b.t. een beleidsvoornemen door ons college. Het zal u duidelijk zijn dat genoemde modellen gebruikt kunnen worden bij de vaststelling van een inspraakprocedure. De verordening stemt ook in grote lijnen overeen met de strekking van de Proeve van een verordening inhoudende richtlijnen voor de inspraak in de gemeente Heemstede, zoals die gevoegd was bij de eerdergenoemde Ui tgangspuntennota De "Proeve" ging uit van de mogelijkheid om klachten in te dienen bij uw raad. Mede in verband met de imperatieve bepalingen van de WSDV is in de ontwerp-inspraakverordening een beklagrecht opgenomen. Klachten die op grond van het desbetreffende artikel schriftelijk bij ons college ingediend kunnen worden, kunnen betrekking hebben op: a. het niet verlenen van inspraak en b. de uitvoering van de inspraakprocedure. Gelet op het bovenstaande stellen wij u voor een inspraakverordening vast te stellen overeenkomstig het ontwerp dat aan u is overgelegd. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -2- 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 14