151 De te verstrekken subsidies zullen dan van een zodanige omvang zijn, dat nog nauwelijks gesproken kan worden van een stimulerende werking van de regeling. Hij zijn van mening dat de verlaging van de normbedragen maximaal 40% dient te bedragen. De op deze wijze totstand gekomen normbedragen treft u aan in de subsidieverordening. Voor wat betreft het stellen van prioriteiten naar de aard van de voor- zieningen stellen wij ons op het standpunt dat dit geregeld zou kunnen worden door budgetten beschikbaar te stellen voor de diverse kategorieën van voorzieningen. Berekening van de budgetten zou dan piaats kunnen vinden aan de hand van een prognose van een aantal aanvragen voor de diverse voorzieningen, ge- baseerd op de ervaringen van de afgelopen jaren. De waarde die toegekend wordt aan een voorziening, blijkt dan uit het aantal aanvragen dat in beginsel op grond van het budge,. „o,uen ge- honoreerd. Dit kan variëren van een berekening waarbij gestreefd is naar het kunnen honoreren van alle aanvragen die verwacht worden, tot een be- rekening gebaseerd op het kunnen honoreren van een bepaald aantal aan- vragen (en dus minder dan verwacht wordt). Naar onze mening komen aanvragen voor subsidiëring voor het aanpassen of vernieuwen van de elektrische installatie of het opheffen van bouwtech- nische gebreken in aanmerking voor een budget dat op de eerste wijze is berekend. De beperkte omvang van het budget voor 1985 en een verlaging van de norm- bedragen die niet in verhouding staat tot het budget voor 1985 en de om- vang van de gelden die jaarlijks uitgegeven werden op grond van de thans nog geidende rijksregeling, leiden er toe dat niet voor elke voorziening een budget beschikbaar gesteld kan worden. Op grond van de uitkomst van een onderlinge vergelijking van de aan de diverse voorzieningen toe te rekenen waarde, zien wij ons genoodzaakt u voor te stellen in het volume- besluit slechts gelden beschikbaar te stelien voor de volgende voorzie- ningen: 1. het aanbrengen of vervangen van een closet met waterspoeling (artikel 15, le 1id, onder a. -2- 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 58