20 In verband hiermede stellen wij u voor een recht van overpad te verle- nen. Een bepaling hieromtrent is reeds opgenomen in de hierna te bespre- ken exploitatie-overeenkomst. Op de ter inzage gelegde situatietekenin- gen zijn de verkavelingen weergegeven. Zoals reeds eerder is opgemerkt, is gestreefd naar de bouw van relatief goedkope koopwoningen. Hierbij kan opgemerkt worden dat deze woningen vrij op naam geleverd kunnen worden en dat in beginsel een ëënmalige bijdrage verkregen kan worden van 6.500,- per woning (premie C-rege- üng). Dit laatste betekent evenwel dat, nog afgezien van de grens die uit ekonomische overwegingen in acht genomen moet worden, de verkoop- prijzen niet meer mogen bedragen dan circa f 142.000,--. Gelet op het feit dat de goedkoopste woningen het eerst in aanmerking komen voor deze premie, is het zeer gewenst enigszins onder deze grens te blijven. Met inachtneming van deze uitgangspunten zijn verkoopprijzen berekend voor de diverse woningen, gebaseerd op de ligging en het grondoppervlak Deze prijzen variëren van f 125.500,-- voor een woning in de Lombok- straat, tot f 140.500,-- voor een woning in de Laan van Insulinde. Voor een overzicht van de prijzen verwijzen wij u naar artikel 4 van de af te sluiten exploitatie-overeenkomst. De onderneming die bereid is de woningen te bouwen, Beleggingsbouw B.V. te Loosdrecht, .kan zich verenigen met ons voorstei betreffende de ver- koopprijzen. Zoals ook uit de exploitatie-opzet blijkt, kunnen de grond- kosten niet volledig gedekt worden door de opbrengst van de grond bij verkoop. Dü tekort wordt veroorzaakt door het feit dat het uiteindelijk niet mogelijk is gebleken om in de Lombokstraat 5 in plaats van 4 woningen te bouwen, waardoor de grondkosten verdeeld moeten worden over 13 i.p.v. 14 woningen en voorts door het feit dat op het projekt aanzienlijke rentelasten rusten. Hierbij kan opgemerkt worden dat ingeval nieuwbouw- kontingenten voor woningen in de sociale huursektor verkregen zouden zijn, deze kosten nagenoeg geheel voor rekening van de gemeente waren gekomen, aangezien deze kosten bij de berekening van de grondkosten -3- 4e afd. 28 februari 1985 Exploi tatie-resui taat/Verkoopprijzen.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 11