20 b. verminderd met een (afschrijvings)bedrag, berekend naar twee procent over die koop- en aanneemsom voor elk vol jaar, dat bewoning door verkoper op het moment van aanbieding heeft geduurd of geacht wordt te hebben geduurd. Indien naar de mening van burgemeester en wethouders de koopprijs, bere- kend op de wijze als hiervoor is aangegeven, hoger is dan de kennelijke marktwaarde op het tijdstip van aanbieding dan wel kennelijk te hoog is als gevolg van verwaarlozing van de woning, zal de prijs worden bepaald door drie deskundigen, waarvan één aan te wijzen door de eigenaar en ëën door het college van burgemeester en wethouders en de derde door deze twee gezamenlijk. Beleggingsbouw verplicht zich dit beding en het in artikel 8 bedoelde boetebeding als zogenaamd kettingbeding aan de verkrijger van een woning en diens rechtsopvolger op te leggen bij verkoop binnen een termijn van 5 jaren voor de resterende periode. Artikel 8. Bij elke overtreding of niet nakoming van het in artikel 7 bepaalde, zal de in gebreke zijnde partij ten behoeve van de gemeente een terstond op- eisbare boete verbeuren van vijftig duizend gulden (f 50.000,--). Artikel 9. Burgemeester en wethouders van Heemstede kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in de artikelen 7 en 8 op grond van gebleken hardheid welke buiten verhouding staat tot het algemeen beiang dat met toepassing van deze bepalingen zou zijn gediend. Artikel 10. Beleggingsbouw verplicht zich met de bouw van de woningen aan te vangen nadat 9 woningen verkocht zijn. De woningen zullen ten laatste zijn vol- tooid een jaar nadat met de bouw is gestart. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de in dit artikel genoemde termijnen te verlengen. Beleggingsbouw verbeurt ten behoeve van de gemeente een direkt opeisbare boete van f 150.000,--, alsmede een boete van f 5.000,-- voor elke maand -9- 4e afd. 28 februari 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 17