21 struktuurplan derde fase opgenomen maatregel om op de Blekersvaartweg tussen de noordelijke ontsluiting van het plangebied en de brug naar de Esdoornkade éénrichtingsverkeer (behalve voor (brom)fietsers) in te voeren van noord naar zuid. In het bestemmingsplan Blekersvaartweg/Burg. van Lennepweg is de ont- sluiting voor autoverkeer ter hoogte van de nieuwe winkelvestiging op de Plankaart aangegeven. Deze zal volgens het ontwerp worden gebruikt voor de Parkeergarage, die gesitueerd is bij de hoek van de Blekers- vaartweg en de Koediefslaan. Ten zuiden van de winkelvestiging resteert ruimte voor een waterloop, een fietspad en een voetpad welke alle naar het nieuwe woongebied lei- den. In hetzelfde bestemmingsplan is aangegeven dat de Blekersvaart ter plaatse van een nadere aanwijzing overbrugd, dan wel overkluisd mag wor- den. In het ontwerp is een brug opgenomen welke de verbinding moet vor- men tussen de "passage" en de Blekersvaartweg. Het ontwerp. a. de inrichting. OP basis van de invoering van éénrichtingsverkeer ten zuiden van de toe- gang tot de parkeergarage is de aanleg mogelijk van een vrijliggend fietspad langs de Blekersvaart tussen de J.P. Strijboslaan en de ingang van de parkeergarage; het fietspad, ter breedte van 1.90 meter, zal door een tussenberm van 0.60 meter gescheiden zijn van de rijbaan (3.50 meter breed). Verder naar het noorden is de weg 6 meter breed en ter plaatse van de middenheuvel nabij de Koediefslaan is iedere rijstrook weer 3.50 meter. Voor het personenautoverkeer naar de parkeergarage is een uitvoegstrook- je 9edacht t.b.v. enkele "wachtende" auto's. De laad- en losplaats op het trottoir vôôr de winkelvestiging zal alleen bestemd zijn voor iadende en lossende vrachtauto's t.b.v. het magazijn van de supermarkt. Uitneembare paaltjes moeten voorkomen dat daar andere voertuigen gaan staan. Het voetgangersverkeer van en naar de passage wordt via een ver- hoogd plateau naar en van de entree van de winkelvestiging geleid. Fietsklemmen zijn geprojekteerd ten zuiden van de entree van de winkel. -2- 4e afd. 28 februari 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 22