23 Ook in het terminale stadium zai de patiënt op de "eigen" vertrouv/- de afdeling blijven. Daartoe is in principe een aparte kainer be- schikbaar. Voor wat betreft het opnamebeleid neemt de SVHO deei in het Bureau Coördinatie Opnamen in Verpleeghuizen (BUCOV). Het BUCOV is ingesteld door het Ziekenfonds Spaarneland vanuit zijn verantwoordelijkheid en bevoegdheid krachtens de Algemene Wet Bij- zondere Ziektekosten (AWBZ). In het BUCOV komen alle aanvragen voor opname in een verpleeghuis in de regio alsmede de gemeente Hillegom centraal binnen. Door twee commissies, één voor somatische patiënten en één voor psy- chogeriatrische patiënten, wordt vervolgens de noodzaak tot opname vastgesteld op grond van medische en sociale gegevens. Daarna wordt de opname-urgentie bepaald en worden afspraken gemaakt over de plaat sing van individuele patiënten. In genoemde commissies zijn vertegenwoordigers op basis van speci- fieke deskundigheid opgenomen van ziekenfonds, verpleeghuizen, het opnamebureau van de Vereniging van Bejaardenverzorgingstehuizen in Zuid-Kennemerland (VBZK), huisartsen, kruiswerk en RIAGG Zuid-Kenne- merland. In deze commissies hebben ook de gemeenten in het gewest Kennemerland hun specifieke inbreng via vertegenwoordigers van het Gewestelijk Indikatie Bureau, gelet op de gemeentelijke verantwoor- delijkheid en bevoegdheid op grond van de Wet op de Bejaardenoorden en het Besluit Opneming Bejaardenoorden. 4. Kapaciteit van het nieuv/e verpleeghuis. Het programma van eisen was in eerste instantie gebaseerd op 120 bed den voor geestelijk gestoorde bejaarden. Inmiddels is door de staats secretaris toestemming verleend voor een uitbreiding tot 180 bedden, waarbij de uitbreiding met 60 bedden bestemd is voor de vervanging van het in slechte staat verkerende verpleeghuis "Sonnevanck" in Hillegom. Het aantal van 120 bedden is gebaseerd op cijfers van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid, waarin voor 1980 het te- kort aan bedden voor geestelijk gestoorde bejaarden in de regio op 145 geschat wordt en voor 1990 op 282. -3- 4e afd. 28 februari 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 35