2e afd. 28 februari 1985 25a,b AFVLOtlINGSREGtLING VOOR HET OPENBAAR BASISONDERWIJS Heemstede, 12 februari 1985. Aan de raad, Met het oog op de invoering van de Wet op het Basisonderwijs dient een nieuwe afvloeiingsregeling te worden vastgesteld voor de leden van het onderwijzend personeel die per 1 augustus 1985 aan êén van de per die datum te vormen gemeentelijke basisscholen zijn aange- steld. De aan de door uw raad vastgestelde afvloeiingsregelingen voor het openbaar kleuteronderwijs en gewoon lager onderwijs en voor de vak- leerkrachten lichamelijke oefening bij het openbaar gewoon lager on- derwijs ten grondslag liggende wettelijke bepalingen komen van rechts- wege te vervallen, zodat deze regelingen gelijktijdig behoren te wor- den ingetrokken. Bij een circulaire van 21 september 1984, OCSR/6326, heeft de Vereni- ging van Nederlandse Gemeenten ons een Model-afvloeiingsregeling toe- gezonden voor het basisonderwijsOver deze Model-regeling is overeen- stemming bereikt met de in het Contactcentrum bevordering openbaar on- derwijs samenwerkende personeels- en ouderenorganisaties, zodat bij ongewijzigde overneming van dit model plaatselijk overleg achterwege kan blijven. De Model-regeling gaat uit van het vaststellen van een protocol-bepa- ling (vide artikel 4). Deze bepaling heeft ten doel de positie te be- schermen van de ex-kleuterleidsters en de rechtspositie van de ex- schoolleiders die geen directeur worden van de basisschool. Ter toelichting hierop moge het volgende worden opgemerkt. Voor wat eerstgenoemde kategorie betreft, wordt opgemerkt, dat in het recente verleden de terugloop van het aantal leerlingen met name heeft geleid tot het ontslag van kleuterleidsters. Deze terugloop zal de komende tijd vooral merkbaar zijn in de kategorie leerlingen boven de 6 jaar. Dit zou betekenen, dat bij de komende integratie de leerlingen-terug- loop (opnieuw) zou leiden tot het ontslag van met name ex-leidsters omdat kleuterleidsters - over het algemeen genomen - een kortere diensttijd hebben dan degenen die tot 1 augustus 1985 in het lager - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 47