28 februari 1985 25b AFVLOEIINGSREGELING VOOR HET OPENBAAR BASISONDERWIJS De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen van de Wet op het basisonderwijs BESLUIT I. vast te stellen de navolgende "Verordening betreffende de volgorde van afvloeiing van het onderwijzend personeel van de openbare scholen voor basisonderwijs". Artikel 1 Begripsbepalingen Deze verordening verstaat onder: a. schooleen school voor basisonderwijs b. belanghebbende: het lid van het onderwijzend personeel, aangesteld aan een van de gemeentelijke scholen; c. diensttijd: de totale tijd doorgebracht in dienst van het onderwijs, waarbij een aanstelling voor een bepaald aantal uren per week gelijk geacht wordt aan een aanstelling in volledige dienst, alsmede de tiid gedurende welke: - de belanghebbende als dienstplichtige in Nederlandse militaire dienst was, dan wel vervangende dienst heeft vervuld als bedoeld in de Wet gewetenshezwaren militaire dienst; - de belanghebbende in het genot is geweest van een ontslaguitkering vanwege het ministerie van onderwijs en wetenschappen, het ministe- rie van landbouw en visserij en/of van de gemeenten, voorzover deze ontslaguitkering werd toegekend in verband met ontslag uit een on- derwijsbetrekking; d. vaste aanstelling: aanstelling voor onbepaalde tijd; e. tijdelijke aanstelling: aanstelling voor bepaalde tijd; f. afvloeiing: tussentijds ontslag uit een tijdelijk dienstverband dan wel ontslag uit een vast dienstverband van belanghebbende op grond van opheffing van de school of van een betrekking aan de school of wegens zodanige veranderingen in de inrichting van het onderwijs, dat de werkzaamheden van één of meer belanghebbenden overbodig worden; g. protocoleen voor de desbetreffende basisschool opgestelde lijst die de onderlinge afvloeiingsvolgorde aangeeft van de belanghebbenden die op 1 augustus 1985 als groepsleraar in vaste dienst aan die basisschool zijn verbonden en die op 31 juli 1985 aan een openbare kleuter- of la- gere school binnen de gemeente waren verbonden. Artikel 2 Afvloeiingsvolgorde 1. Met inachtneming van het in het derde en vierde lid bepaalde vindt aan de school afvloeiing plaats in de volgende volgorde: a. eerst de belanghebbende met een tijdelijke aanstelling, met uit- zondering van de tijdelijk aangestelde ter vervanging; b- vervolgens de belanghebbende met een vaste aanstelling. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 50