Ingeval enig verschuldigd bedrag op de verschijndag niet of niet ten vol- le is betaald zal over het achterstal1ige bedrag tot aan de voldoening van al het verschuldigde, een rente vergoed worden gelijk aan het in ar- tikel 2. genoemde percentage en daarnaast aan geldneemster een onmiddel- lijk opeisbare boete berekend worden van 1/2 (ëëntweede ten honderd) per maand, waarbij een gedeelte van een maand voor een volie wordt gere- kend. Bij berekening van de boete zal elke maand op 30 dagen en elk jaar op 360 dagen worden gesteld. Geldneemster zal ingebreke zijn door het enkeie verloop van de bepaalde termijn of het enkele feit van de nalatigheid, zonder dat daartoe enige ingebrekesteiling door bevei of soortgelijke akte nodig zal zijn. Het opgenomen nominale bedrag van de geldiening of het onafgeloste ge- deelte daarvan zal met de daarover verschuldigde renten, extra renten, vergoedingen, boeten en kosten te allen tijde, zonder enige voorafgaan- de aanmaning of ingebrekestel1ing onmiddellijk opeisbaar zijn: bij door geldneemster niet tijdige of niet volledige betaling van rente en/of aflossing en/of niet nakoming van enige andere verplichting bij deze overeenkomst aangegaan. Alles onverminderd de bevoegdheid van geldgeefster te allen tijde alle zodanige maatregelen te nemen tot behoud van haar rechten of tot ver- haal van haar vordering als de wet te harer beschikking stelt en haar nodig of nuttig zullen voorkomen. Bij opeising op grond van dit artikel zai geldneemster onverminderd het bepaalde in artikel 5. van deze overeenkomst een vergoeding aan geld- geefster verschuldigd zijn van 5% (vijf ten honderd), gerekend over het uitstaande nominale bedrag van de geidlening. -4- 2e afd. 28 februari 1985 26 BOETE BIJ WANPRESTATIE. flrtikel 5. ONMIDDELLIJKE OPEISBAflRHEID. flrtikel 6.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 58