5e afd. 28 februari 1985 SUBSIDIE WERKLOZEN PLATFORM HEEMSTEDE 28 Heemstede, 19 februari 1985. Aan de raad, Op initiatief van een aantal uitkeringsgerechtigden is in Heemstede het Werklozen Platform Heemstede(hierna te noemen"platform")opgericht. Het platform houdt zich bezig met belangenbehartiging en positieverbete- ring van baanlozen en het bestaat momenteel uit 13 personen. Het platform organiseert wekeiijks een spreekuur in Centrum 111. Het spreekuur vindt plaats op hetzelfde tijdstip als het spreekuur voor W.A.O.-ers. Wegens onvoldoende bekendheid van het platform wordt het spreekuur door weinig werklozen bezocht. Het platform hoopt meer bekend- heid aan het platform te geven zodat meer werklozen het spreekuur zullen bezoeken. Om het platform meer bekendheid te geven organiseert het platform jaar- lijks twee manifestaties of neemt het deel aan bijvoorbeeld de jaarmarkt in Heemstede. Maandelijks vindt overleg plaats tussen het platform en het bureau so- ciale zaken van de gemeente. Dit overleg heeft tot doel het platform zo goed mogelijk te informeren omtrent uitkeringsaangelegenheden. Anderzijds stelt het platform de gemeente op de hoogte van de problemen die onder de werklozen leven. Voorts onderzoekt het platform de mogelijkheden om in Heemstede een eet- café voor werklozen op te richten. Tot op heden is het platform aangewezen geweest op faciliteiten van de klub- en buurthuizen. De kosten werden veelal door de leden van het platform betaald. Momenteel begint het werk een zodanige omvang aan te nemen dat het plat- form niet langer afhankelijk wil zijn van de klub- en buurthuizen en niet langer de kosten voor de leden wil laten dragen. In verband hiermede wordt om subsidie verzocht. Door middel van een sub- sidie kan een betere publiciteit worden verzorgd waardoor het platform zich beter kan ontplooien. Voor 1985 wordt om een subsidie van 2.255, -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 71