GEWIJZIGD EXEMPLAAR afd. 28 februari 1985 20 BOUWPLANNEN LAAN VAN INSULINDE EN LOMBOKSTRAAT Heemstede, 12 februari 1985. Aan de raad, In uw vergadering van 27 augustus 1981 besloot u tot aankoop van de voormalige smederij van de firma Kanger, bestaande uit een werkplaats en naastgelegen kantoor met bovenwoning, gelegen Javalaan 65. T°en werd reeds melding gemaakt van de mogel ijkheid om op het na sloop van de werkplaats vrijkomende terrein woningbouw te realiseren. Deze mogelijkheid werd voorts overwogen in uw besluit van 24 juni 1982, nr. 70, betreffende de bij de verbetering van de Indische Wijk in acht te nemen uitgangspunten. In dit laatste besluit werd tevens bepaaid, dat het terrein van de voor malige kleuterschool "De Bijenkorf" aan de Laan van Insulinde de volgen de bestemmingen zou krijgen: woningbouw, parkeren, speelgelegenheid en groenvoorzieningenDit is nader uitgewerkt in het programma van eisen voor de inrichting van dit terrein. Voor beide projekten is inmiddels een plan ontwikkeld dat voorziet in de bouw van in totaal 13 eengezinswoningen, waarvan 9 aan de Laan van Insulinde en 4 aan de Lombokstraat. Als gevolg van het feit dat voor geen van beide projekten een kontin- gent in de sociale huursektor of marktsektor met premie verkregen kon wordenzagen wij ons genoodzaakt om de aandacht te richten op de bouw van woningen in de ongesubsidieerde sektor. In verband rnet de omvang van de beide projekten bleek het evenwel niet mogelijk een belegger te vinden voor de bouw van huurwoningenzodat gestreefd is naar de bouw van relatief goedkope koopwoningen ten behoe- ve van de Heemsteedse woningzoekenden. Ten aanzien van een aantal aspekten van het bouwplan, delen wij u het. volgende mede. Soort bebouwing. Het betreft hier de bouw van vrij komplete vierkamer-eengezinswoningen -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 9