4e afd. 27 juni 1985 Artikel 5 Verandering bestaand gebruik van onbebouwde gronden en bouwwerken. 1. Het is verboden het in artikel 4 bedoelde strijdige gebruik te wijzigen, indien hierdoor de bestaande afwijking naar zijn aard wordt vergroot. 2. Burgemeester en wethouders verlenen vrijstelling van het in lid 1 vervatte verbod als strikte toepassing van dit verbod leidt tot een beperking van het meest doelmatig gebruik, die niet door dringende redenen gerechtvaardigd wordt. 3. Burgemeester en wethouders gaan tot het verlenen van de in lid 2 bedoelde vrijstel1ing niet over dan nadat belanghebbenden gedurende 14 dagen na datum van publikatie in de gelegenheid zijn gesteld schriftelijke bezwaren in te dienen tegen het voorgenomen ander gebruik. Artikel 6 Gedeeltelijke vernieuwing of verandering van bestaande bouwwerken. 1. Bestaande bouwwerken, die hetzij door hun bestaan als zodanig, hetzij door hun afmetingen niet voldoen aan de voorschriften, mogen gedeeltelijk wor- den vernieuwd of gedeeltelijk worden veranderd met dien verstande dat: a. vernieuwing of verandering van bouwwerken ten behoeve van een voor- genomen ander gebruik slechts is toegestaan indien ook dat andere gebruik krachtens dit voorschrift 1s of zal worden toegestaan; b. reeds bestaande afwijkingen van de bepalingen van de voorschriften, ook naar hun aard, niet mogen worden vergroot. Artikel 7 llerbouw na kalamiteit. 1. Bouwwerken als bedoeld in artikel 6, lid 1, mogen - onverminderd de be- voegdheid tot onteigening overeenkomstig de wet - in geval van verwoesting tengevolge van een kalamiteit geheel worden herbouwd met dien verstande dat het bepaalde in artikel 6, lid 1, onder b, op overeenkomstige wijze van toepassing is. 2. De vergunning voor deze herbouw wordt slechts verleend, indien de aanvra- ge daartoe is ingekomen binnen 3 jaar nadat het bouwwerk is tenietgegaan. 3. Burgemeester en wethouders verlenen vrijstelling van de termijn in lid 2, indien en voorzover zulks vanwege een terzake dienende procedure noodzake- lijk is. -16-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 16