4e afd. 27 juni 198b b6 schrijden, onder het sluitende overgangsrecht dat in werking treedt nadat de voorschriften rechtkracht hebben gekregen. De reden waarom de oude plannen niet afzonderiijk worden herzien ligt in het feit dat het in Heemstede onmogelijk is om voor 1 januari 1986 planherzieningen te hebben vastgesteld (zie inleiding). 13. Provinciale Planologische Dienst. Door deze instantie is bij brief van 17 januari 1984 als volgt gereageerd: Met de voorstellen inzake het regelen van aan- en uitbouwen en het plaatsen van bijgebouwen bij woningen kan ik mij in principe verenigen. Wel ben ik van mening, dat het gewenst zou zijn dat. te regelen door middel van herziening van afzonderlijke bestemmingsplannen omdat het hier grotendeels voormalige uitbreidingsplannen betreft die onder vigeur van de Woningwet 1901 tot stand zijn gekomen en die - ook formeel gezien - dringend vervanging behoeven. Bovendien zou daarmee beter zijn ingespeeld op artikel 33 van de Wet op de Ruim- telijke Ordening. Anderzijds onderken ik de stellingname dat het aanpassen en wijzigen van bestemmingsplannen een tijdrovende en langdurige aangelegenheid is. Derhaive heeft u gekozen voor een methode tot aanvulling van de voorschrif- ten van reeds bestaande bestemmingsplannen. Overigens vraag ik mij af of de bestemmingsplannen genoemd in figuur 1 behorende bij het plan exakt overeen- stemmen met de bestemmingbenamingen zoals omschreven iri de uitbreidings- bestemmings- dan wel uitwerkingsplannen. Dit is naar mijn mening noodzakelijk om een sluitende juridische konstruktie te verkrijgen. Over de geredigeerde voorschriften merk ik nog het volgende op. Ten behoeve van de duidelijkheid verdient het aanbeveling tot uitdrukking te brengen dat figuur 1 en 2 bij de voorschriften horen en bijlage 1 bij de toelichting. Artikel 1 Sub f en g. De verklaring van aan- en uitbouw is tegenstrijdig nu enerzijds wordt bepaald dat het een bij een woonhuis, detailhandelsvestiging, kantoor- vestiging of dienstverlenend bedrijf behorend gebouw is en anderzijds uit- sluitend verbinding heeft en deel uitmaakt van een woning. -25-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 25