5e afd. 27 jum' 1985 VEILIGHEIDS- EN ONDERHOUDSTOESTAND RUTNE 69 Het gebouw de Ruïne in het wandelbos Groenendaal, eigendom van de gemeen- te, is in gebruik gegeven aan de scoutinggroep stichting St. Paschalis Baylon. Momenteel is er sprake van een onveilige situatie. Om de veiligheid van het gebouw te verbeteren en het nodige onderhoud te verrichten is door het Gemeentelijk Technisch Bedrijf een begroting op- gesteld. De kosten werden aanvankelijk begroot op 33.000,--. In overleg met de scoutinggroep stichting St. Paschalis Baylon is ge- zocht naar mogel ijkheden om de kosten te verlagen. De scoutinggroep heeft aangeboden een aantal werkzaamheden zelf te ver- richten indien de materiaalkosten door de gemeente worden gedragen. Na overleg met de scoutinggroep en op advies van het Gemeentelijk Tech- nisch Bedrijf worden de kosten begroot op 18.000,--, n.l. - de door h°t G.T.B. te verrichten werkzaamheden f 14.300,-- inkl. B.T.W. - materiaallcosten van door de scoutinggroep te verrichten werkzaamheden f 3.700,--. Tot 1 januari 1984 werden de padvindersgebouwtjes aan de scoutinggroepen verhuurd. Het ingang van 1 januari 1984 zijri de padvindersgebouwtjes om niet aan de gebruikers ter beschikking gesteld, onder de voorwaarde dat men zelf voor het onderhoud zorg zal dragen. Voor dit onderhoud is jaarlijks f 3.000,-- 500,-- per padvindersgebouwtje) beschikbaar. Gelet op het voorzienbaar extra onderhoud van de Ruïne is aan de stichting St. Paschalis Baylon in 1984 1.000,t.b.v. het onderhoud toegekend. De scoutinggroep heeft in 1984, gelet op de onveiligheid en achterstal- lig onderhoud, van dit subsidie geen gebruik gemaakt in afwachting van een besluit van de gemeenteraad over het voortbestaan van de Ru'ine. Heemstede, 18 juni 1985. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 79