28 november 1985 ORGANISATIE-ONDERZOEK 134 Heemstede, 19 november 1985. Aan de raad, Wij willen beginnen met te konstateren dat wij tevreden zijn over de inzet en de prestaties van de individuele leden van de ambtelijke or- ganisatie van de gemeente Heemstede. Als wij echter kijken naar het funktioneren van de gemeentelijke orga- nisatie in zijn geheel dan moeten wij helaas konstateren dat daarin fre- quent grotere en kleinere friktiepunten voorkomen. Uit gesprekken met organisatie-adviseurs is ons gebleken dat het niet aannemelijk is dat deze knelpunten zich langs de weg der geleidelijkheid zullen oplossen. Daarom achten wij het noodzakelijk dat een onderzoek wordt ingesteld naar het funktioneren van het gemeentelijk apparaat. Omdat de knelpunten naar de mening van ons college niet voortkomen uit minder optimaal funk- tioneren van de in het. gemeentelijk apparaat werkzame personen, zal het onderzoek gekarakteriseerd moeten worden als een onderzoek waarbij de processen en de samenhang daartussen centraal staan. Aspekten als flexi- biliteit, kontrôle, beheer en besluitvorming zullen daarbij een belang- rijke rol spelen. Bij een dergelijk onderzoek moet sterk de nadruk wor- den gelegd op de funktionele samenhang tussen de organisatorische eenhe- den. Met orgariisatie-adviseur Bakkenist, Spits en Co. te Amsterdam heb- ben wij reeds oriënterende gesprekken over zo'n onderzoek gevoerd. Deze gesprekken hebben geresulteerd in een offerte d.d. 5 november 1985, welke voor u ter inzage ligt. Wij stellen u voor ons te machtigen een organisatie-adviseur opdracht te geven een onderzoek naar het funktioneren van het gemeentelijk apparaat in te stellen en daarvoor een krediet van f 111.000,-- beschikbaar te stellen. Burgeineester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. vari den Bosch. 1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 103