1. Inleiding. 11 Aanleiding Sedert meer dan 200 jaar is aan de Glipperweg op korte afstand van de historische buurtschap de Glip een korenmolen gevestigd. Het hier uit- geoefende molenbedrijf schakelde in 1913 om van windenergie op elek- trische energie. Dit ging gepaard met een modernisering en schaalver- groting, die onder meer tot uitdrukking kwam in een uitbreiding van het molengebouw. In het begin van de jaren zeventig is een uitbreiding gerealiseerd door een deel van het bestaande gebouw te verhogen. Verdere ruimte- behoefte kon worden opgevangen door zeer intensief vloergebruik. Inmiddels heeft het bedrijf aantoonbaar behoefte aan nieuwe uitbrei- dingsmogelijkheden. Een op 14 april 1931 verleende Hinderwet-vergunning ten behoeve van deze uitbreiding werd door de Kroon bij Koninklijk Besluit van 2 november 1983 nr. 15 vernietigd. Oe Kroon overwoog dat ten behoeve van de geluidreductie tot een aanvaardbaar niveau de be- drijfsvoering in grote mate gewijzigd zou moeten worden; met name het lossen van grondstoffen zou in een gesloten ruimte moeten plaatsvinden. De Kroon oordeelde een dergelijke voorziening zodanig ingrijpend, dat deze in redelijkheid niet in een voorwaarde van de vergunninghoudster kon worden verlangd. Een nieuwe vergunning zou hiervoor de grondslag moeten bieden. Nu is een nieuw* reorganisatieplan ontworpen dat beantwoordtaan de be- zwaren die de Kroon had tegen de aangevraagde Hinderwetvergunning. Ter plaatse vigeert het uitbreidingsplan Terrein ten zuiden van de Kadijk uit 1933. Dit plan maakt de voorgestelde uitbreiding niet mo- gelijk. Om een planologische grondslag te bieden is dit bestemmingsplan ontworpen. De procedure om de benodigde Hinderwetvergunning te krijgen zal parallel aan de procedure tot vaststelling en goedkeuring van het bestemmingsplan lopen zodat een goede inhoudelijke afstemming mogelijk is. Tevens wordt hiermee gestreefd naar een gelijktijdige verlening van Hinderwet- en bouwvergunning, binnen de afgesproken tijdslijn. 1.2 Ligging Het in deze herziening betrokken gebied is langwerpig van vorm en is gelegen tussen de G1ipper-Zandvaart en de Vaart van Höcker. Aan de korte zijden wordt het begrensd door de Glipperweg en de Ringvaart van de Haarlemmermeer (figuur 1).

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 59