4e afd. 28 november 1985 121 AANSCHAFFING LEERMIDDELEN NIC. BEETSSCHOOL Heemstede, 5 november 1985. Aan de raad, Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede ver- zoekt t.b.v. de Nic. Beetsschool vergoeding van de kosten van aanschaffing van leermiddelen in verband met een uitbreiding van het aantal leerlingen. Ingevolge artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs kan de gemeenteraad de kosten vergoeden die het schoolbestuur maakt voor een andere voorziening dan bedoeld in artikel 67 (d.i. het huisvestingsoverzicht) die niet het gewoon onderhoud betreft. Dit geldt ook voor aanschaffingen waarmee bij de eerste inrichting van de school geen rekening was gehouden. Het schoolbestuur doet terecht een beroep op vergoeding van de kosten als bedoeld in artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs. De gewenste aanvulling sluit aan op de thans gehanteerde methoden. De normale eisen aan het geven van onderwijs te stellen worden o.i. niet overschreden. Evenals bij de procedure ingevolge artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 is uw beslissing een principe-beslissing. Wij zullen na inwilliging van de aanvraag met het schoolbestuur in overleg treden over de begroting van de kosten. Tegenover de uitgave van de gemeente, welke de gemeente in casu zal doen, staat een rijksvergoedingde zgn.stichtingskostenvergoeding. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de aanvraag in te willigen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 5