2.1 Gebiedsbeschrijving Het plangebied wordt gekenmerkt door 3 hoofdeler.ienten (zie figuur 2): woningen de meelfabriek weilanden woningen De woningen, 4 in getalzijn gelegen direct langs de Glipperweg en in aansluiting daarop langs de Glipper Zandvaart. Drie van deze wo- ningen vormen een beëindiging van de historische buurtschap de Glip. Ûe vierde woning is in 1980 gebouwd. Deze woningen hebben van ouds- her een relatie met het bedrijf. Zij zijn eigendom van directieleden drie ervan worden ook door hen bewoond. Deze woningen vormen tezamen met de aan de overzijde van de Glipperweg gelagen woningen de gebouwde verbinding tussen de gebieden gelegen in de bestemmingsplannen Glip 1 en Glip II. Zij onttrekken de achterge- legen weilanden voor een groot deel aan het zicht. Alleen ter plaatse van de kruising van de Glipper Zandvaart met de Glipperweg en de daar- naast gelegen aansluiting van de Patrijzenlaan op die weg is de opening in de bebouwing zo groot dat de nabije openheid van het landschap goed ervaren kan worden. Dit wordt versterkt door de aflopende hoogte van het terrein. de meelfabrjek Het bedrijf is gelegen op de hoek van de Glipperweg en de Vaart van Höcker. Aan de overzijde van deze vaart ligt de woonbebouwing van het bestemmingsplan Glip I. De dichtstbijzijnde woningen zijn opgenomen in een vier verdiepingen tellend flatgebouw. In nauwe aansluiting daarop staat een rij eengezinswoningen, die met de achterzijde naar de meelfabriek zijn gekeerd (figuur 2). Het bedrijf bestaat uit het bouwlichaam van de oude windmolen en de in 1913 gebouwde uitbreiding. Van de als bovenkruier gebouwde windmolen ontbreken de wieken. Achter deze moîen staat een lage loods. Daarnaast is op het achterste deel van de uitbreiding uit 1913 een moderne opbouw geplaatst. Aan de zijde van de Glipperweg is een voor- malige woning in gebruik als kantoor. In dit gebouw is nog enige woon- ruimte aanwezig die als zodanig gebruikt wordt. Voorts ligt tussen het fabrieksgebouw en de weg een tot het bedrijf behorend parkeer- terrein Het gehele terrein is ruin80 meter diep. Aan de achterzijde van de bebou- wing wordt dit gebruikt voor aanvoer van grondstoffen in bulk. Verder ligt dit terrein braak. dewejlanden Achter de meelfabriek en de vier woningen ligt een open agrarisch gebieddat als weiland (vnl. schapen en jong vee) in gebruik is. 2. Huidige situatie.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 61