z^ruîvërmHTyos Het gebied ligt aan drie zijden omsloten door water. Er komt geen beplanting voor. Voordat de woningen en de uitbreiding van de meelfabriek tot stand kwamen vormde de schapenwei het einde van een relatief smatle laaggelegen strook die zich van de omgeving van de Heren- weg, tussen de landgoederen Oennenheuvel en Mariënheuvel door tot de Ringvaart uitstrekte. Door die openheid vormt dit weiland ook nu nog een beeldbepalend onderdeel van deze rand van Heemstede. Oe beeldbepalende funktie wordt nog ver- sterkt door de samenhang die in zuidelijke richting bestaat met de daar aanwezige agrarische gronden en natuurgebieden. 2.2 Miiieuhygiënische situatie De bedrijfsvoering van de meelfabriek is te onderscheideninde volgende fases aanvoer grondstoffen lossen grondstoffen reinigen en conditioneren malen mengen aftappen afvoer eindprodukt Oe aanvoer van graan geschiedt door vrachtwagens in bulk en vroeger ook per I schip via de Vaart van Höcker. Oe vrachtwagens worden aan de achter- zijde in de open lucht gelost in een transporteurdie het graan in het gebouw brengt. Gemiddeld worden 6 vrachtwagens 30 ton per week gelost. Tevens wordt door te lage maalcapaciteit de aanvoer aangevuld met een halfprodukt van ca. 3 bulkwagens per week. Het lossen van dit halfprodukt geschiedt pneumatisch. Daarnaast vindt aanvoer van half- produkten in zakken plaats (4 vrachtwagens per week). Het lossen ge- schiedt aan de voorzijde op manueie wijze. Na de aanvoer wordt het graan gereinigd en voorbewerkt voor het eigenlijke malen. Voor het verticale transport wordt gebruik gemaakt van een elevator. De reiniging geschiedt door middel van zeven en lucht. Het eigeniijke maalproces ge- schiedt in verschi1lende fases; het aantal is afhankelijk van het maal- diagram. Ook hier is sprake van verticaal transport. Hierna worden de verschi1lende maalprodukten gemengd tot het gewenste eindprodukt. Dit wordt deets in bulk-vrachtwagens afgevoerd, deels afgevuld in zakken, met gewone vrachtauto's gedistribueerd. Het zakkentransport vindt aan de straatzijde plaats. De afvoer in bulk geschiedt evenals de aanvoer aan de achterzijde. De afvoer in zakken en bulk bedroeg in het eerste halfjaar van 1984 gemiddeld respectievelijke 22 en 11 wagens per week. Bij dit proces is gebleken dat de invloeden buiten het bedrijf met name liggen op het gebied van transport, laden en lossen en machinegeluid. Aan de achterzijde geschiedt het laden en lossen in de ODen lucht. Hoewel het gaat om gemiddeld 9 vrachtwagens per week voor aanvoer bulk aan de achtiB zijde wordt dit als storend ervaren. I'et name het geluid van de transpor- teur en de hefmechanismen van de vrachtauto's zorgen hiervoor. Het zakken- transport is geheel aan de voorzijde geconcentreerd. Dit levert geen pro- blemen op. - 57 - 4e ald. izc

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 63