4p nfrl. 28 noveuiher 1985 Zoals al is gesteld geldt de Wgh nog niet voor bestaande situaties. Wel is het wenselijk na te gaan of er reeds in de huidige situatie sprake is van aanzienlijke geluidhinder. Uit de nota Inventarisatie wegverkeerslawaai1 van december 1982 blijkt dat twee woningen in het plangebied momenteel een geluidsbelasting van 66-70 dB(A) ondervinden. Oe geluidsbelasting van de meest noordeiijk ge- legen woningen (annex bedrijfsadministratiekantoor) bedraagt 71 dB(A) De drie genoemde woningen komen in principe in aanmerking voor de zoge- naamde pré-sanering welke vooruitloopt op het in werking treden van de Wgh voor bestaande situaties. Voor deze sanering kan een rijksbijdrage verkregen worden in het kader van de Bijdrageregeling wegverkeers- lawaai, mits aan de daarin gesteldp voorwaarden worden voldaan. De onderhavige situatie is in verband met bovenstaande gerekend tot de categorie bestaande situatie en is opgenomen in de opgave Indicatief Meerjarenprogramma Geluid 1986-1990. 3.4 De belangrijkste bestemnnng Naar aanleiding van opmerkingen gemaakt tijdens het overleg ex artikel 8 BRO is besloten de meelfabriek niet meer met een subbestenming in de juridische regeling op te nemen. Om het bedrijf niet onnodig te beperken is de algemene bestemming Bedrijven gehanteerd, die bedrijven voorkomend in categorie 1 en 2 van de Staat van Inrichtingen toelaat. In dit bij- zondere geval is daaraan ook de meelfabriek toegevoegd. Uiteraard zijn niet-hinderwetplichtige bedrijven ook toegelaten. Als gevolg van nadere studies en praktijkproeven is een manoevreerruimte aan de achterzijde van ten minste 50 m gemeten uit de achtergevelnodig Hierdoor kan het aantal bewegingen bij het benaderen van de ïos- en laad voorzieningen tot een ininimum worden beperkt ten behoeve van zo weinig mogelijk verkeersgeluid. - 62 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 68