4e afd. 28 noveniber 198a 4. Overleg met de bevolking Op 3 oktober 1984 is na een daartoe geplaatste advertentie in de Heern- steedse Courant een hoorzitting gehouden. Ca. 30 belangstellenden waren aanwezig. Voor hen werd een toelichting op het plan en de achtergronden daarvan gegeven. Opmerkingen van de belangstellenden, voornamelijk omwonenden, waren de volgende: - Alom werd de zorg uitgesproken over de invloed van de uitbreiding op bezonning van de omliggende woningen. Naar dit aspect is nader onderzoek verricht. Hierbij zijn berekeningen gemaakt voor verschi1lende perioden van het jaar. Het resultaat van dit onderzoek leidt tot de conclusie dat de meerdere hinder tengevolge van de uitbreiding slechts voor een beperkt deel van het jaar en dan nog hooguit een uur per dag zal optreden. Rekening houdend met een onbewolkte hemel in 40% van de theoretisch beschikbare zonnedageri betekent. dit een relatief -goringe vermindering. - Oe aandacht werd gevestigd op parkeeroverlast op de Glipperweg ten gevolge van het parkeren van "vreemde" bedrijfsauto'swaardoor het zicht op de weg onaanvaardbaar belemmerd wordt. Dit probleem wordt veroorzaakt door een auto van een betoncentrale Met de eigenaar wordt overleg gevoerd oin tot een oplossing te ko- men. Een parkeerverbod wordt niet overwogen. - Gevreesd wordt voor een toeneming van het aantal vrachtautobewegingen Tevens is er bezorgdheid over overlast van geluid en stof. Het aantal vrachtautobewegingen zal afnemen. Tevens zal de geluidnorm, zoals die in het Koninklijk Besluit van 2 november 1983 is genoemd als harde eis gelden. De stofoverlast zal eveneens verminderd worden. Een en ander is uitgebreid iri de toelichting beschreven. - De uitbreiding zal een te grote beperking van het uitzicht uit de naastgelegen woningen betekenen. Enige beperking van het uitzichtis onvermijdelijk. Om dit nadeel zoveel mogelijk te beperken is de uitbreiding naar achteren toe trapsgewijs vormgegeven. Zo blijft het zicht op het overgrote deel van het open weidege- bied bestaan. - Verzocht wordt het oorspronkelijke molengebouw te handhaven en even- eens een functie te geven. Het ligt in de bedoeling van het bedrijf dit onderdeel te hand- haven en bij de bedrijfsvoering te betrekken. - 63 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 69