5e afd. 28 november 1985 128 SUBSIDIE REGIONALE INSTELLINGEN/AKTIVITEITEN Heemstede, 22 oktober 1985. Aan de raad, De afgelopen maanden is een aantal subsidieverzoeken ontvangen van regionale instellingen of betreffende regionale aktiviteiten. Het gaat het om de volgende subsidieverzoeken: 1. Sociaal-kultureel centrum Zero; 2. Initiatiefgroep onafhankelijke krant voor Haarlem e.o.; 3. Stichting Praktische Thuishulp Zuid-Kennemerland; De verzoeken zijn om advies doorgezonden naar het gewest Kennemerland. Zij zijn besproken in de ambtelijke werkgroep van het gewest en zonodig in de Kring Sociale Zaken van het gewest. De commissie planvoorbereiding speci- fiek welzijn is gehoord. Thans kan hierover besluitvorming plaatsvinden. Ad 1 Sociaal-kultureel centrum Zero. Zero verzoekt een éénmalig subsidie ad. f 500,— in de organisatiekosten van een markt over kleinschalige bedrijvigheid in Haarlem en de regio Zuid-Kenne- merland in de vorm van een straatfestival op 14 september j.l. op en rondom de Bakenessergracht in Haarlem. Het belangrijkste doel van het festival is, aan met name ge'interesseerde werk- lozen een overzicht te geven van mogelijkheden op het gebied van kleinschalige bedrijvigheid, door presentatie van lokaleü en regionale initiatieven en onder- staande organisatiesaangevuld met sprekende voorbeelden van buiten de regio. Zowel het projekt Oriëntatiejaar voor jongeren als het Werklozenplatform Heem- stede zijn op het festival vertegenwoordigd geweest. De kosten van het festival zijn geraamd op 18.000,--. Zero heeft subsidie verzocht aan de provincie Noord-Holland, de gemeente Haar- lem en de overige gewestgemeenten. De gemeente Haarlem heeft f 5.000,-- subsidie toegekend en staat garant voor nog eens f 4.500, De gemeente Zandvoort heeft f 500,— subsidie toegekend, -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 85