128 terwijl de gemeente Bennebroek het verzoek heeft afgewezen. De gemeente Bloe- mendaal en Haarlemmerliede/Spaarnwoude hebben nog geen beslissing genomen. Gelet op het gemeentelijk belang dat bij voornoemd festival aanwezig is ge- weest, stellen wij u voor om Zero voor 1985 een ëénmalig subsidie ad. S 500, in de kosten van het straatfestival toe te kennen. De dekking van het ëënmalige subsidie voor 1985 kan worden gevonden binnen het budget ten behoeve van het sociaal-kultureel werk. Ad 2 Initiatiefgroep Onafhankelijke Krant voor Haariem e.o. De initiatiefgroep verzoekt een subsidie in de aanloopkostenstartkosten en het exploitatietekort van een projekt dat zich richt op de uitgave van een on- afhankelijke krant voor Haarlem en de regiogemeenten. Het doel van de krant is kritisch aandacht te schenken aan maatschappelijke verschijnselen op het gebied van o.a. huisvesting, werkgelegenheid en werk- loosheid, racisme, diskriminatie en milieu. Door middel van deze krant moet de emancipatie van en bewustwording bij ver- schillende bevolkingsgroepen worden ondersteund en versterkt. Hiervoor wordt aan groepen (buurthuizen(inter)kulturele groepen, belangen-, aktie- en werk- groepen) ruimte geboden om eigen informatie te publiceren. Gelet op voornoemde uitgangspunten, kunnen vraagtekens gezet worden bij het onafhankelijkheid van voornoemde krant. Voorts, behoort het o.i. niet tot de taak van de gemeente om een krant te subsidiëren; het uitgeven van de krant ware overigens kostendekkend te zijn. Hier is eerder sprake van een rijkstaak. De initiatiefgroep zou dan ook een subsidie bij het ministerie van W.V.C. kunnen aanvragen. Bovendien zijn er geen duidelijke redenen aan te geven waarom nu juist deze groep in aanmerking zou moeten komen voor een subsidie in de kosten van het uitgeven van een krant. Bij subsidiëring bestaat het gevaar van precedentwer- king. Hierbij valt op te maken dat de gewestgemeenten ook geen subsidie verstrekken in de exploitatiekosten van de W.A.O.-krant. 5e afd. 28 november 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 86