128 Ten aanzien van de taak welke de gemeente heeft op het terrein van de infor- matieverstrekking aan de burgers kan worden opgemerkt, dat op het terrein van het sociaal-kultureel werk me.t name aan de klub- en buurthuizen, ouderenbonden, emancipatiegroeperingen reeds subsidie wordt verstrekt in de druk-, stencil en portokosten, waardoor die instellingen zelf boekjes/informatiekrantjes kunnen uitgeven. De gemeente Bennebroek heeft voornoemd subsidieverzoek afgewezen, de gemeente Zandvoort is voornemens dat te doen en de gemeente Haarlem, Bloemendaal en Haarlemmerliede/Spaarnwoude hebben nog geen beslissing genomen. Gelet op het bovenstaande, stellen wij u voor om het subsidieverzoek van de Initiatiefgroep Onafhankelijke Krant voor Haarlem e.o. af te wijzen. fld 3 Stichting Praktische Thuishulp Zuid-Kennemerland. De stichting heeft tot doel gezinnen met een gehandikapt kind (geestelijk en/of 1ichamelijk) praktische hulp te bieden, alsmede ook hulp, die niet direkt op het gehandikapte kind gericht is, waardoor het gezin beter zal kunnen funktio- neren en meer in de maatschappij geïntegreerd kan zijn. Het werkgebied omvat Haarlem en direkte omgeving. Het subsidieverzoek van de stichting is in eerste instantie door uw raad aan- gehouden in afwachting van de beslissing van het ministerie van W.V.C. op de aldaar ingediende subsidie-aanvraag. Het gaat de stichting er om, praktische thuishulp een onderdeel te doen worden van de gezinsverzorging. Het bestaan van de stichting zal dan ook tijdeiijk van aard zijn. De periode 1 oktober 1984 tot en met 31 december 1986 is een experi- mentele fase, waarin de stichting tracht een stimulerende rol te vervullen in de richting van reeds bestaande hulpverleningsinstel1ingenopdat deze zich in nog sterkere mate gaan richten op gezinnen met een gehandikapt kind thuis. De begroting over de periode oktober 1984 t/m december 1986 is via bijdragen van fondsen sluitend. In verband hiermede, heeft het ministerie van W.V.C. afwijzend beschikt op voormeld subsidieverzoek. Gelet op het bovenstaande, stellen wij u voor om het subsidieverzoek van de Stichting Praktische Thuishulp Zuid-Kennemerland af te wijzen. -3- 5e afd. 28 november 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 87