4e afd. 28 november 1985 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN 130 Heemstede, 12 november 1985. Aan de raad, Onlangs hebben wij, gehoord de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, ingestemd met het ontwerp-bestemmingsplan "Componisten- wijk" en hebben wij besloten het vooroverleg als bedoeld in artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening voor dit plan te starten. Het is te verwachten dat het ontwerp-plan binnen een jaar ter visie ge- legd kan worden. Om te voorkomen dat medewerking moet worden verleend aan bouwplannen wel- ke in strijd zijn met het ontwerp-plan, is het gewenst een voorbereidings besluit voor het betrokken gebied te nemen. Hiermee kunnen immers ongewen ste ontwikkelingen worden tegengegaan door de beslissing op aanvragen om een vergunning aan te houden. Tevens delen wij u mede dat wij het voornemen hebben medewerking te ver- lenen aan de volgende van de betrokken bestemmingsplannen afwijkende bouw plannen: Iepenlaan 1 (plaatsen dakkapelZandvoortselaan 34 (uitbreiden winkelpand), Herenweg 33 (uitbreiden restaurant) door toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, omdat uit stedebouwkundig of ander oogpunt geen bezwaren be- staan tegen deze plannen. Genoemde plannen liggen voor u bij de stukken ter inzage. Toepassing van genoemde wetsartikelen houdt in dat vrijstel- ling wordt verleend van de bij het vigerende plan behorende voorschriften en dat een bouwvergunning wordt verleend nadat van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vrijstelling en de vergunning geen bezwaar hebben. Een dergelijke verklaring kan worden afgegeven wanneer er een voorberei- dingsbesluit van kracht is. Wij stellen u voor een herziening van het bestemmingsplan voor de betrok- ken terreinen in voorbereiding te verklaren. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 91