2e afd. 29 november 1985 118 2e 1.3 Personeelsbeleid. Het vinden van een medewerker met name ten behoeve van de indivi- duele personeelszorg is een bron van aanhoudende zorg gebleven. Na het ontslag van de bedrijfsmaatschappelijk werker is het nog niet gelukt een medewerker hiervoor aan te trekken. Dankzij extra inzet van de aanwezige medewerkers en de bedrijfs- arts kon deze leemte voor een belangrijk deel worden opgevuld. De invoering van de Wet op het basisonderwijs heeft veel aan- dacht gevergd. Naast de normale rechtspositionele werkzaamheden bleek het een gekompliceerde zaak om aan de hand van "gewogen" leerlingenaantallen personeelsformaties vast te stellen. Ondanks het teruglopend aantal leerlingen was het mogelijk om alle onderwijsgevenden te handhaven. Hierbij speelde inede een rol de arbeidsduurverkorting per 1 augustus 1985. 1 In het kader van de invoering van funktioneringsgesprekken von- den vormingsaktiviteiten voor leidinggevenden plaats. Dit najaar zullen de funktioneringsgesprekken van start gaan. Een vervolg op de vormingsbijêénkomsten is afgaande op de reak- 1 ties van betrokkenen zeker gewenst. Hierbij zou aandacht kunnen worden besteed aan een verbetering en verdere strukturering van het werkoverleg. Voorts kan gedacht worden aan algemene aspek- ten van leidinggeven. Gelet op de ingevoerde automatisering wordt op dit moment aan- dacht besteed aan automatiseringskursussen. Onlangs vonden ver- kiezingen plaats van de medezeggenschapsconmissies. Met het oog op een uniforme informatieverstrekking hebben wij een kursus verzorgd voor leden van deze commissies. Naast deze aandachts- gebieden achten wij een bijscholing van groepen medewerkers in de omgang met het publiek in de nabije toekomst gewenst. Naast de hierbovengenoemde aktiviteiten zal in de komende periode met name de invoering en toepassing van de ARBO-wet (arbeids- omstandighedenwet) in overleg met de bedrijfsarts en de twee m.c.'s (medezeggenschapscommissies) aandacht vragen. 12

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 12